You are currently viewing Koncert nie tylko dla kobiet

Koncert nie tylko dla kobiet

W niedzielny wieczór (10.03) mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – koncercie zorganizowanym z okazji 10-lecia istnienia Studio Wokalno-Instrumentalnego Krzysztofa Zajdla. Koncert odbył się w sali kryształowej w Domu Ludowym w Łężanach, która wypełniła się po brzegi.
 
W trakcie koncertu usłyszeliśmy występy uczniów i absolwentów Zajdel Studio. Wykonawcy zaprezentowali nie tylko swoje umiejętności techniczne, ale także osobisty styl i interpretację. Publiczność podziwiać mogła talent i pasję młodych artystów oraz doświadczyć mocy muzyki w jej najczystszej postaci. Wśród ponad 20 wykonawców znaleźli się także mieszkańcy gminy Miejsce Piastowe: Kinga Wójcik, Julia Sechman, Adrianna Walaszczyk, Marlena Rygiel.  
 
Po zakończeniu koncertu artyści otrzymali gratulacje i podziękowania od wójt Doroty Chilik. Uczniowie i nauczyciele podziękowali również założycielowi studia Krzysztofowi Zajdlowi.
Dziękujemy za wyjątkowy koncert i życzymy dalszego wspierania i rozwijania talentów młodych muzyków. Niech kolejne lata przynoszą jeszcze więcej pasji, inspiracji i wyjątkowych osiągnięć.
 
Studio Wokalno-Instrumentalnego Krzysztofa Zajdla już od 10 lat pracuje i kształci młodych adeptów sztuki muzycznej, dbając o ich wszechstronny rozwój. Rozpoczęło swoją działalność 1 lutego 2014 roku.
 
Myśl o założeniu Studia krążyła po głowie Pana Krzysztofa już od jakiegoś czasu. Pomysł został zrealizowany dzięki ogromnemu wsparciu Mamy Janiny i Siostry Magdaleny oraz Przyjaciela, niedawno zmarłego Arsena Shkurhana i jego żony Wity. Oni to zachęcali Pana Krzysztofa, aby stworzył własne Studio i od samego początku czynnie wspierali go w tym przedsięwzięciu.
Kadrę pedagogiczną Studia w pierwszym okresie działalności tworzą: Milena Kochańska, Michał Dziki, Jacek Bazan, Sebastian Moskal, Arsen Shkurhan oraz sam właściciel Krzysztof Zajdel.
Pierwsze lata to praca pedagogów z grupą kilku uczniów, później stopniowo dzieci przybywa. Uczniowie zaczynają brać udział w konkursach oraz przeglądach i są już pierwsze dyplomy i wyróżnienia. Pierwsze większe sukcesy na koncie Studia pojawiają się po kilku latach pracy z dziećmi.
 
Dziś, uczniowie Studia z powodzeniem startują w konkursach i festiwalach muzycznych zarówno w kraju jaki za granicą zdobywając zaszczytne pierwsze miejsca i nagrody Grand Prix.
Wychowanki Studia Zajdel brały udział w programach telewizyjnych typu talent show, Marysia Jarosz wystąpiła, a Aleksandra Lange wygrała „Szansę na sukces”. Pierwsze międzynarodowe sukcesy przypadły w udziale Martynie Wójcik i Marlenie Rygiel. Julia Sechman i Marcelina Albrycht to zdolne, utalentowane uczennice Pana Krzysztofa, które zdobyły łącznie ponad 300 dyplomów w konkursach międzynarodowych i krajowych. Julia i Marcelina brały udział w The Voice Kids, Julia w 2022 roku, Marcelina w roku ubiegłym. Obecnie również liczne sukcesy osiąga Magdalena Rogowska, Emilia Pruś, Kinga Hnat, Nikola Ciupa, Kinga Wójcik.
 
Uczniowie kształcąc swój głos pod okiem Pana Krzysztofa przygotowują się do egzaminów wstępnych na wyższe uczelnie. Studio może pochwalić się już kilkoma absolwentami akademii muzycznych, w klasie śpiewu, którzy właśnie w Studio Zajdel stawiali pierwsze muzyczne kroki, albo doskonali swój kunszt wokalny.
 
Obecny skład kadry pedagogicznej Studia Zajdel to Joanna Strach, Nela Kaluhina, Olena Osmanowa, Bogdan Szramowiat i Krzysztof Zajdel.