Jesteśmy dla Was i istniejemy dzięki Wam.

Wieloletnie działania kulturalne i bibliotekarskie oraz aktywne uczestnictwo mieszkańców Gminy Miejsce Piastowe w życiu kulturalnym naszego regionu to solidny fundament, na którym będziemy rozwijać swoją działalność. Dotychczasowy postęp i rozwój kultury oraz czytelnictwa w naszej gminie poruszył ciekawość oraz rozbudził apetyt na doświadczanie nowych przeżyć kulturalnych i poszerzanie nowych horyzontów.

Połączenie w 2021 roku Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w nową instytucję o nazwie Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę w Miejscu Piastowym dało początek nowej jakości, która mamy nadzieję stanie się wyznacznikiem i kierunkowskazem kulturalnym dla wszystkich mieszkańców naszej gminy i nie tylko. Chcemy, aby nowa instytucja nie była tylko nową nazwą. Cały nasz zespół pracuje nad tym, aby wyznaczać trendy w działalności kulturalnej i bibliotekarskiej. Tworzymy z pasji i miłości do kultury i czytelnictwa. Właśnie dlatego czeka na Państwa wiele nowych projektów, nowe wyzwania, znakomita muzyka, wiele spotkań, prawdziwi artyści oraz kształcące podróże kulturalne, podczas których będziemy przewodnikiem i kapitanem. Dzięki nowatorskiemu podejściu i realizacji śmiałych pomysłów nie będziecie się nudzić. Wszystko przy jednoczesnym pielęgnowaniu tradycji, dumnym prezentowaniu naszego folkloru i promocji walorów regionu.

W nowym Centrum jesteśmy dostępni dla każdego. Dzięki nam każda grupa społeczna, zawodowa i wiekowa może liczyć na aktywne uczestnictwo w kulturze. Nasza oferta skierowana jest do niepełnosprawnych, wykluczonych społecznie, pochodzących z środowisk dysfunkcyjnych. Jako instytucja kultury funkcjonująca w gminie wyróżnionej statuetką pro-familia przygotowaliśmy program kulturalny zarówno dla rodzin z dziećmi, seniorów i młodzieży. 

Dbamy o środowisko, patrzymy w przyszłość, pielęgnujemy tradycję, jesteśmy przyjaźni dla rodzin oraz dostępni dla niepełnosprawnych, walczymy z uzależnieniami, propagujemy zdrowy i aktywny styl życia, promujemy zdrową, lokalną żywność, wspieramy mniejszości, pomagamy słabszym. Promujemy sport, dobrą książkę i świetna muzykę.

Kochamy to, co robimy.

Jesteśmy dumni z tworzenia życia kulturalnego Gminy Miejsce Piastowe.

Jesteśmy z Wami i dla Was.

Dyrektor
Joanna Ziemiańska-Kielar