You are currently viewing Familia bez granic, czyli polsko – ukraińskie spotkanie z kulturą i rodziną

Familia bez granic, czyli polsko – ukraińskie spotkanie z kulturą i rodziną

W niedzielę (16.07) w Łężanach odbyła się „Familiada bez granic”, czyli polsko-ukraińskie spotkanie z kulturą i rodziną. Pomimo bardzo upalnej pogody stadion wypełniony był po brzegi; atrakcji było moc!

Na początku można było posłuchać muzyki ukraińskiej w wykonaniu zespołów z Sambora i Drohobycza. Zagrała także nasza kapela Piasty. Restauracja „Ukraińska Chata” częstowała wszystkich chętnych darmowym jedzeniem, m.in. barszczem czerwonym, pierogami, czy zwijanymi w kiszoną kapustę warzywami. Dzieci miały okazję bawić się z animatorką, uczyć tańca, a dla miłośników mocniejszych wrażeń była darmowa ścianka wspinaczkowa. Nie brakło także dmuchanych zjeżdżalni, malowania twarzy, plecienia warkoczyków. Można było podziwiać łemkowskie krywulki i nabyć ręcznie robioną – przez Katarzynę Rygalik – biżuterię koralikową.

Ze sceny rozbrzmiewała muzyka zespołów „Inspiracja” i „Światło uwielbienia”.

Występ gwiazdy wieczoru zapowiedziała wójt Gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik wraz z Grzegorz Nieradka – doradcą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Piotr Rycerski – Szef Gabinetu Politycznego Ministra Aktywów Państwoych.

Muzyka „Pięknych i młodych” pod scenę przyciągnęła tłumy fanów. Atrakcją był także festiwal holi, podczas którego – szczególnie młode osoby – obsypywały się kolorowymi proszkami. Na koniec wydarzenia w górę poleciały lampiony.

Wydarzenie zostało sfinansowane ze środków z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś – Ukraina 2014-2020″.