You are currently viewing W krainie bajek – Rozaliada 2021

W krainie bajek – Rozaliada 2021

W niedzielę 12 września 2021 r. plac przy kościele parafialnym we Wrocance zamienił się w krainę bajek. Piknik rodzinny Rozaliada to wydarzenie, które na stałe zapisało się w kalendarzu imprez naszej gminy.

Niedzielne, słoneczne popołudnie z bajkami rozpoczęło się od pokazu rycerskiego. Licznie zgromadzona publiczność z zaciekawieniem słuchała historii o zwyczajach rycerzy i poszczególnych elementach stroju rycerskiego, które zostały dokładnie zaprezentowane. Rycerze stoczyli między sobą widowiskową walkę na miecze, na szczęście nikt nie ucierpiał podczas porachunków. Po pokazach, wojownicy zaprosili wszystkich do swojej wioski, aby opowiedzieć więcej ciekawostek na temat praktyk rycerskich i sposobach na wygraną walkę. Najodważniejsi z uczestników Rozaliady mieli okazję rzucić rękawicę i wyzwać na pojedynek jednego z bohatera pokazów. W wiosce czekał także łucznik. Strzelania z łuku do tarczy mógł spróbować każdy, jednak niewielu udało się trafić do celu.

Pokaz sztuki cyrkowej Krzysztofa Kostery nie bez przyczyny odbył się pod nazwą ,,Niebezpieczne rzeczy”. Do elementów show należało rzucanie niebezpiecznymi, ostrymi narzędziami, czy balansowanie na wysokiej drabinie. Publiczność z emocjami i uwagą obserwowała każdy ruch cyrkowca.

Animatorzy przygotowali wiele gier i zabaw, aby dzieci poza bacznym obserwowaniem pokazów mogły czynnie wziąć udział w wydarzeniu. Ponadto, na terenie imrezy do dyspozycji maluchów były dmuchane zjeżdzalnie, kule wodne, trampoliny, stoisko z malowaniem twarzy i fryzjerem, który zamieniał kosmyki włosów w kolorowe dzieła sztuki. Na placu pojawiły się także stoiska z lokalnymi produktami, rękodziełem oraz książkami. Zespół Gołdi Band ubarwił to piękne słoneczne popołudnie dźwiękami muzyki, wykonując covery znanych piosenek.

Muzyczne widowisko bajkowe ,,Bajlandia” to show łączące muzykę, taniec, śpiew, magię i pokazy filmowe. Na scenie zabrzmiały piosenki z popularnych, ponadczasowych bajek. Występy solistów były połączone z projekcją krótkich, tematycznych filmów. Nie zabrakło także oryginalnych charakteryzacji nawiązujących do poszczególnych postaci bajkowych. Artyści występujący na scenie skradli serca maluchów, które mimo późnej godziny zostały przy scenie do samego końca i wchodząc w interakcję z prowadzącym – magikiem – współtworzyły to przepiękne, baśniowe przedstawienie. Magik wykorzystał swoje sztuczki i zaczarował nie tylko młodszą część publiczności, ale wszystkich uczestników przedstawienia, którzy nie mogli oderwać wzroku od tego, co dzieje się na scenie.

Organizatorzy: Wójt Gminy Miejsce Piastowe, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Miejscu Piastowym, Stowarzyszenie ,,Nasza Wocanka”.

Dodaj komentarz