Streetball o Puchar Wójta

0
182

W sobotę (10 czerwca br.) w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Benedykta Wierdaka w Głowience został rozegrany I Otwarty Turniej Koszykówki Ulicznej o Puchar Wójta Gminy Miejsce Piastowe.

Zawody oficjalnie otworzyli przewodniczący Rady Gminy Wiesław Habrat oraz zastępca wójta gminy Miejsce Piastowe Aleksandra Ciepiela.

Do rozgrywek przystąpiło 12 drużyn z terenu Podkarpacia, które rywalizowały w dwóch grupach. W wyniku rywalizacji w grupach do półfinałów awansowały po dwie drużyny.

WYNIKI ROZGRYWEK

 Mecze półfinałowe
“Cza Cza Cza” Rzeszów – “Trytytki” Krosno 17-14
JT-TEAM Targowiska – “Czarne Konie” Krosno 11-10

 Mecz o III miejsce
“Trytytki” Krosno – “Czarne Konie” Krosno 11-8.

Mecz finałowy
 “Cza Cza Cza” Rzeszów – JT-TEAM Targowiska 20-19 (po dogrywce).

MVP Turnieju uznany został Gabriel Warszawski (“Cza Cza Cza” Rzeszów), najlepszym rzucającym za “3” Jakub Stepek z Bricks Bros Jasło, a najlepszym rzucającym z połowy boiska Michał Mazur z drużyny Czarne Konie Krosno. Nagroda publiczności trafiła do Seweryna Gajdy, który okazał się najlepszym kibicem rzucającym za „3”.

Nagrody w postaci pucharów, statuetek, dyplomów, nagród pieniężnych oraz voucherów ufundowane przez organizatorów i sponsorów wręczali: przewodniczący Rady Gminy Wiesław Habrat, zastępca wójta Aleksandra Ciepiela oraz wiceprezes i lider drużyny JT-TEAM Targowiska Sebastian Jakubczyk.

Mecze sędziowali: Łukasz Pilecki i Marcin Ślązak. Zabezpieczenie medyczne pełniła Angelika Wais.
Organizatorzy turnieju: Wójt Gminy Miejsce Piastowe, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Miejscu Piastowym, Szkoła Podstawowa im. Benedykta Wierdaka w Głowience i JT-TEAM Targowiska.

                                                                                     Tekst: Leszek Zajdel