“Bukiet Talentów” we Wrocance

0
231

W niedzielę, 18 września, przy kościele parafialnym we Wrocance odbył się coroczny piknik rodzinny ROZALIADA. Organizatorami byli: Wójt Gminy Miejsce Piastowe, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka oraz Stowarzyszenie Nasza Wrocanka.

Niedzielne popołudnie rozpoczęliśmy od gier i zabaw z Olafem – ulubioną postacią dzieci z bajki „Kraina lodu”. W rytm muzyki dzieci tworzyły mydlane bańki czy też próbowały swoich sił w tańcu.

Pod scenę rodziny z dziećmi przyciągnął wystrzał z broni, ogromy huk spowodował, że pokaz historyczny zebrał sporą, jak na tę pogodę publiczność. Rycerze stoczyli ze sobą walkę na miecze. Ochotnicy mogli również spróbować swoich sił w rycerskiej walce. Wojacy stworzyli na placu wioskę historyczną, gdzie można było posłuchać ciekawych legend i opowieści oraz obejrzeć broń czy postrzelać z łuku.

Na placu do dyspozycji dzieci były również dmuchane zjeżdżalnie, stoisko z zabawkami, wata cukrowa, popcorn. Stowarzyszenie Nasza Wrocanka przygotowało pyszne smakołyki. Uczestnicy wydarzenia korzystali z loterii przygotowanej przez stowarzyszenie – łowiąc swoje nagrody na wędkę.

Kłębiące się chmury i deszcz rozgonili zawodnicy sekcji karate prezentując swoje umiejętności w tej dyscyplinie. Krośnieński klub Kyokushin Karate zaprezentował różne style walki. Na scenie z uczniami wystąpili Adam Buczyński – instruktor karate, który prowadzi zajęcia od 1990 roku. Sensei trenuje grupy początkujące i średnio zaawansowane. Trener posiada czarny pas 2DAN. Prowadzącą pokaz była także sensei Anna Szustakowska.

Nie zabrakło również występów naszych zespołów – solistów studia GAMA oraz Małych Rogowiców czy pokazu grupy mażoretek.

Gościem specjalnym na zakończenie imprezy był TEATR KULTURESKA z Krakowa, który wystąpił ze spektaklem pt. „Bukiet Talentów”. Widowisko było pełne  muzyki, tańca i wielobarwnych kostiumów. Bohaterami przedstawienia byli Kaktus, Róża i Stokrotka. Spektakl poruszał tematy związane z ekologią. Aktorzy pokazali różne metody ochrony środowiska między innymi: recykling, segregację śmieci. Wszystko zostało zaprezentowane w śpiewający sposób. Towarzyszyła temu ogromna energia i pozytywny przekaz. Interakcja aktorów z publicznością, choć nieliczną w związku z panującą pogodą, dała świetny efekt edukacyjny.