You are currently viewing „Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni” – XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

„Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni” – XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 1-7 czerwca 2023 r. nasze biblioteki włączyły się w XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, którego hasłem było „Książka jest jak ogród”.

W ramach akcji każda z bibliotek GCKiB w Miejscu Piastowym zorganizowała spotkania promujące głośne czytanie wśród dzieci i dla dzieci.

Miejstecka biblioteka z kuferkiem pełnym książek odwiedziła świetlicę szkolną, dzieci wysłuchały bajki ”Złodziej opowieści” i wykonały prace plastyczne. W kolejnych dniach gośćmi biblioteki były przedszkolaki, które wysłuchały pięknej bajki przedstawionej w formie teatrzyku kamishibai pt. „Królowa Pszczół” oraz bawiły się z maskotką Piastkiem.

Rogowską bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z miejscowej szkoły podstawowej, wysłuchały opowieści o przygodach Kici Koci, obejrzały teatrzyk kamishibai i stworzyły własne książeczki pełne różnych postaci i kwiatów. Na uczestników spotkania czekała niespodzianka w postaci odwiedzin bibliotecznej maskotki Kotki Rogotki oraz sadzenie kwiatów, które przyozdobiły bibliotekę.

Bibliotekę w Targowiskach odwiedziły przedszkolaki z grupy „Kotki” i „Biedroneczki”. Dzieci obejrzały teatrzyk i wysłuchały bajkę Anity Głowińskiej „Co zasiejemy w ogródku?”. Odpowiadały na pytania dotyczące ogrodu, a następnie każdy mógł w zaciszu biblioteki pooglądać swoją ulubioną książeczkę.

Wroceńską biblioteka gościła grupy przedszkolne z SP Wrocanka. Po lekturze książek Kicia Kocia „Co zasiejemy w ogródku?” A. Głowińskiej oraz „Filip i Groszek” N. J. Parker, dzieci rozmawiały o tym czym są dla nas ogrody, jak o nie dbać oraz kim są ich mieszkańcy. Wykorzystując stare, zniszczone książki, stworzyły piękne kwiaty, które każdy przedszkolak mógł zabrać ze sobą do domu.