You are currently viewing Nietypowe „Mapy” w naszych bibliotekach

Nietypowe „Mapy” w naszych bibliotekach

W miesiącu listopadzie we wszystkich placówkach bibliotecznych Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Miejscu Piastowym można było oglądać interesującą wystawę ścienną. Były to duże i przepięknie wydane ilustracje do książki „Mapy” autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich – mistrzów przekazywania wiedzy w atrakcyjny i przystępny sposób.

Cała ekspozycja zamówiona została przez bibliotekę w Miejscu Piastowym w Wydawnictwie Dwie Siostry z Warszawy, na którą z niecierpliwością czekaliśmy cały rok.

Wybrane strony z bestsellerowego atlasu „MAPY” wydrukowano na płótnie laminowanym  o wymiarach 150 x 100 cm. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata stała się niesamowitą inspiracją do przeprowadzenia cyklu spotkań w naszych bibliotekach.

Każda z bibliotek GCKiB w Miejscu Piastowym przygotowała fascynujące zajęcia dla uczestników „Spotkań z książką” oraz oddziałów przedszkolnych, dając wszystkim dużą dawkę informacji o wybranych państwach, a tym samym w bardzo przystępny sposób pozwalać im poznać kulturę danych regionów świata.

Zainteresowanych tą niezwykle ciekawą książką zapraszamy do naszych bibliotek, można ją wypożyczyć na zimowe wieczory i wyruszyć całą rodziną w najdalsze zakątki świata.