Jarmark Bożonarodzeniowy [FOTO]

0
274

Podczas jarmarku, który odbył się 18 grudnia br. przy Urzędzie Gminy w Miejscu Piastowym, na stoiskach rękodzielników z okolicznych miejscowości pojawiły się piękne, oryginalne ozdoby świąteczne – ręcznie malowane bombki, aniołki ze sznurka, zestawy prezentowe, bogato zdobione choinki i wieńce, renifery i mikołaje zrobione z wykorzystaniem różnych form artystycznych. Nie zabrakło także zdobionych lukrem pierników, domowych wypieków i innych tradycyjnych świątecznych przysmaków, które można było zakupić przed zbliżającymi się świętami.

Jarmark Bożonarodzeniowy otworzyła Wójt Gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik życząc wszystkim zebranym spokojnych i rodzinnych świąt. Głos zabrała także dyrektor GCKiB w Miejscu Piastowym – Joanna Ziemiańska-Kielar. Na jarmarku jak zwykle nie zabrakło naszych Pań z Kół Gospodyń Wiejskich – w wydarzeniu wzięły udział Panie z Miejsca Piastowego i z Rogów. Z ozdobami i rękodziełem przyjechali wystawcy: m.in. Sznurek, wełna i bawełna, Anna Delimat i Lavendowienka Handmade, Senior Rogi oferując oryginalne ozdoby pasujące do każdego wnętrza. To wszystko w towarzystwie świątecznej muzyki w wykonaniu Orkiestra Dęta Miejsce Piastowe oraz wsparciu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Miejsce Piastowe

Podczas jarmarku trwała zbiórka dla Ignasia, który urodził się z wieloma wadami genetycznymi (więcej o akcji na: Trzymamy kciuki za Ignasia). Dla Ignasia zbiórkę do puszek i sprzedaż prowadziły Panie z Rady Rodziców, uczniowie oraz Panie z Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łężanach. Wspólnie udało nam się zebrać kilka tysięcy złotych, które zostaną przekazane na pokrycie kosztów operacji dłoni, na które czeka chłopczyk. Całkowita kwota leczenia jest bliska 1 000 000 zł, ale wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się zbliżyć do tak olbrzymiej kwoty.

Dziękujemy za obecność na tegorocznym jarmarku i zapraszamy za rok !