Orkiestra zagrała na piątych urodzinach NIW w Warszawie

0
415

Orkiestra Dęta Gminy Miejsce Piastowe (25 listopada) zagrała w czasie obchodów 5-lecia Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Warszawie. Na jubileusz pojechała na zaproszenie prezesa NIW Wojciecha Kaczmarczyka.

Swoim koncertem rozpoczęła konferencję „5 lat NIW. Nowe szanse dla trzeciego sektora”, która odbyła się w Centrum Konferencyjnym Legii Warszawa. Muzycy, pod dyrekcją kapelmistrza Miłosza Markiewicza, zagrali kilka utworów muzyki rozrywkowej – “Big Four”, “Hello Mary Lou”, a na koniec obowiązkowe – jak to podczas urodzin – “Sto lat”. Wraz z orkiestrą wystąpiły także mażoretki.

Wielkim zaszczytem dla naszej gminy był fakt, że spotkanie rozpoczęło się koncertem Orkiestry Dętej Gminy Miejsce Piastowe. Jesteśmy z tego bardzo dumni, bo nasi artyści pokazali się, jak zawsze, z najlepszej strony – powiedziała wójt Dorota Chilik, która wraz z orkiestrą pojechała na uroczystości do Warszawy.

Konferencja była okazją do podsumowania i rozmów nt. przyszłości trzeciego sektora w Polsce. W wydarzeniu wziął m.in. udział wicepremier prof. Piotr Gliński. Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego powołany został w 2017 roku do wspierania organizacji pozarządowych.

Ponad 800 mln zł przyznanych dotacji i blisko 5 tysięcy wspartych organizacji pozarządowych – to bilans pięciu lat działalności Narodowego Instytutu Wolności. Te liczby robią wrażenie. Ale to nie tylko liczby, a konkretne działania społeczników, które zmieniają Polskę – podsumował prezes agencji Wojciech Kaczmarczyk.

Wśród organizacji, które otrzymały wsparcie finansowe z NIW jest także OSP Miejsce Piastowe. W partnerstwie z Gminnym Centrum Kultury i Biblioteka w Miejscu Piastowym otrzymało ponad 500 tys. złotych na remont poddasza w remizie strażackiej w Miejscu Piastowym i utworzenie tam sali prób dla orkiestry dętej oraz studia nagrań. Przy pomocy finansowej gminy Miejsce Piastowe prace remontowe – niezagospodarowanego dotychczas pomieszczenia – zakończyły się w tym roku. W przyszłym roku sala zostanie wyposażona w profesjonalny sprzęt do studia nagrań.

Od połowy października br. orkiestra, która do tej pory ćwiczyła w remizie, a potem w jednej z sal w Szkole Podstawowej w Miejscu Piastowym, rozpoczęła już próby w profesjonalnie przygotowanym akustycznie pomieszczeniu.

Link do transmisji z uroczystości >>> https://www.facebook.com/narodowyinstytutwolnosci/videos/669153471462045

fot. UG Miejsce Piastowe