You are currently viewing Świąteczny koncert

Świąteczny koncert

W niedzielę (19 grudnia) w Domu Ludowym w Łężanach odbył się koncert laureatów XXIII Konkursu Kolęd i Pastorałek. Publiczność miała także okazję wysłuchać utworów w wykonaniu zespołu „Światło Uwielbienia”.

Laureatów do koncertu galowego wyłoniono spośród 57 osób podczas eliminacji, które odbyły się 9 grudnia w Domu Ludowym w Łężanach.  Występy solistów oceniało jury w składzie: przewodnicząca jury Kornelia Wojnarowicz – wokalistka oraz nauczyciel śpiewu w Prywatnej Szkole Muzycznej II stopnia w Jaśle oraz członkowie jury: Monika Twarduś – dyrygent chóru Soli Deo z Jasła oraz Wiktor Lorens – dyrygent muzyczny zespołu „Światło Uwielbienia”.

LAUREACI XXIII KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK

kategoria I (przedszkolaki)
Nagroda główna: Dominik Graboń
Wyróżnienie: Wiktoria Seńczak

kategoria II  (klasy 1-3 szkoły podstawowej)
Nagroda główna: Zuzanna Gacek
Wyróżnienia: Daria Zabawa, Laura Rybak

kategoria III (kl. IV-VI szkoły podstawowej)
Nagroda główna: Amelia Borkowska
Wyróżnienia: Oskar Nocek, Zuzanna Rak, Zofia Knap

kategoria IV (kl. 7-8 szkoły podstawowej)
Nagroda główna: Zofia Drozd
Wyróżnienie: Klaudia Kubit

kategoria V (szkoła średnia)
Nagroda główna: Oliwia Mielcarek
Wyróżnienia: Aleks Szczepanik, Julia Błaszczyk        

GRAND PRIX – Maria Błaszczyk       

Dyplomy i nagrody laureatom wręczali: dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Miejscu Piastowym Joanna Ziemiańska-Kielar oraz przewodniczący Rady Gminy Miejsce Piastowe Wiesław Habrat.

Po koncercie laureatów zagrał zespół „Światło Uwielbienia” pod kierownictwem Wiktora Lorensa, absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie. Skład zespołu tworzą studenci akademii muzycznych oraz absolwenci szkół muzycznych; są wśród nich także mieszkańcy Targowisk. Światło Uwielbienia wykonuje głównie repertuar religijny, ale także pieśni patriotyczne i kolędy.

Koncertowi, który zorganizowało Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Miejscu Piastowym, towarzyszyła zbiórka pieniężna oraz kiermasz, z którego dochód przeznaczony został na leczenie Ignasia Zajdla z Łężan.

Koncert transmitowany był na żywo przez portal TerazKrosno.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dodaj komentarz