Spotkanie autorskie z Mariuszem Kaniosem – powieściopisarzem

0
114

Na zakończenie XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który nieodzownie związany jest z książkami, zaprosiliśmy Mariusza Kaniosa – powieściopisarza, autora popularnych kryminałów. Autor pochodzi z Tarnobrzega. Z wykształcenia jest ekonomistą, studiował również archeologię i pracował w banku. Prywatnie mąż i ojciec, pasją autora są motocykle i podróże. Kilka lat temu zrobił duży zwrot w swoim życiu i zrezygnował z pracy w korporacji. Poświęcił swój czas na coś o czym myślał i co planował od dłuższego czasu, czyli napisał swoją debiutancką powieść kryminalną. Mimo tego, że kryminałami się nie zaczytywał, to one właśnie stały się jego pisarskim odkryciem.

Autor ma na swoim koncie 5 książek i pisze kolejną. Każda z napisanych przez pana Mariusza powieści zbiera dobre opinie i dużo pozytywnych recenzji. Na platformie Storytel trzy powieści autora zajmują najwyższe miejsca wśród najpopularniejszych powieści w Polsce.

W trakcie spotkania (15 maja w bibliotece w Miejscu Piastowym) autor opowiadał o swoim dorobku literackim. W zabawny sposób mówił o sobie i swoich książkach oraz o procesie ich powstawania. Warto wspomnieć o okładkach książek, na których znajdują się jego najbliżsi, ich twarze zostały wkomponowane w elementy grafiki. Podczas rozmowy z czytelnikami pisarz został zasypany gradem pytań, m.in. o inspiracje, zainteresowania czytelnicze, reakcje na recenzje. Na koniec wśród uczestników rozlosował książki, w których wpisał imienne dedykacje.

Pisarz publikuje w wydawnictwie, którego jest założycielem. „Piąte marzenie” – tak brzmi jego nazwa. Podobno piątym marzeniem statystycznego człowieka jest wydanie książki. Wygląda na to, że autor je zrealizował. Szóstego nam niestety nie zdradził… może lepiej, jest nadzieja że się spełni.

Podczas wpisów dedykacji muzyka rockowa rozbrzmiewała w tle, bo “za ścianą” trwała próba zespołu Groovinscy. Zapraszamy do naszych bibliotek po książki Mariusza Kaniosa.