You are currently viewing ,,Moralność Pani Dulskiej” w plenerze – Narodowe Czytanie 2021

,,Moralność Pani Dulskiej” w plenerze – Narodowe Czytanie 2021

W środę 15 września 2021 r. w parku przy Dworze Trzecieskich w Miejscu Piastowym odbyło się wspólne czytanie lektury ,,Moralność pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie 2021. Panie bibliotekarki z Gminy Miejsce Piastowe przygotowały specjalnie na tę okazję inscenizację oraz charakteryzacje, dzięki którym przenieśliśmy się w czasie do początku XX wieku.

W świat Pani Dulskiej wprowadziła uczestników wydarzenia Izabela Drobek, nadając spotkaniu niepowtarzalny klimat. Justyna Prajsnar, kierownik bibliotek z Gminy Miejsce Piastowe odczytała następnie list od prezydenta RP Andrzeja Dudy, po czym głos zabrała zastępca wójta Magdalena Hec-Mrozek.

W rolę bohaterów lektury Moralność Pani Dulskiej wcielili się uczniowie ze szkół podstawowych z gminy Miejsce Piastowe. Pani Beata Iwanicka, która jest opiekunką biblioteki w Szkole Podstawowej w Miejscu Piastowym oraz nauczycielką języka polskiego świetnie sprawdziła się w roli narratora. W spotkaniu wzięli udział także zaproszeni goście, dyrektorzy szkół z delegacjami uczniów oraz władze gminy.

Organizatorzy wydarzenia: Wójt Gminy Miejsce Piastowe, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Miejscu Piastowym, Szkoła Podstawowa im. Tytusa Trzecieskiego w Miejscu Piastowym.

Dodaj komentarz