You are currently viewing Cleo na imprezie Via Carpatia!

Cleo na imprezie Via Carpatia!

,,Wiele Kultur – Jedno Miejsce. Od Kłajpedy po Saloniki” to hasło przewodnie wydarzenia, które odbyło się w Rogach 5 września 2021 r. Tematem przewodnim tegorocznej międzynarodowej imprezy Via Carpatia była Słowacja.

Przed południem w Domu Ludowym w Łężanach odbył się panel dyskusyjny, w którym uczestniczyli goście z Grecji, Słowacji i Polski. Podczas panelu poruszone zostały kwestie dotyczące aktualnego stanu budowy drogi oraz korzyści wynikających z powstania szlaku Via Carpatia. Uczestnicy spotkania rozmawiali także na temat turystyki prorodzinnej.

Po spotkaniu, kapela Piasty poprowadziła donośny i kolorowy korowód składający się z delegacji z Grecji, Słowacji i Polski z placu pod kościołem w Rogach na płytę stadionu. Tam Wójt Gminy Dorota Chilik oficjalnie rozpoczęła imprezę Via Carpatia i zgodnie z tradycją, przekazała klucz do bram Gminy Miejsce Piastowe włodarzom słowackim.

Program artystyczny rozpoczął się od występu zespołu Mali Rogowice. Na scenie zaprezentowali się kolejno: zespół Osikovianie (Słowacja), zespół Krebane z Brusów, Orkiestra Dęta Gminy Miejsce Piastowe, zespół folkowy KLM (Słowacja).

Jednym z punktów programu był konkurs na najlepszą potrawę słowacką, w którym udział wzięły koła gospodyń wiejskich. Tak prezentują się wyniki:
I miejsce – KGW Głowienka
II miejsce – KGW Niżna Łąka
III miejsce – KGW Targowiska
Panie z kół przygotowały również regionalne potrawy do degustacji.

W wydarzeniu wzięli udział LO-STARK – Stacja Demontażu Pojazdów oraz Żołnierze Wojska Polskiego, którzy przygotowali dodatkowe atrakcje i pokazy. Panie bibliotekarki zapewniły rozrywkę dzieciom oraz miłośnikom książek. Na stoiskach wystawców biorących udział w kiermaszu rękodzieła nie zabrakło lokalnych przetworów i wypieków, kosmetyków naturalnych, czy oryginalnych akcesoriów do wnętrz.

O godz. 21:00 wystąpiła gwiazda wieczoru – CLEO, a na scenie rozbrzmiewały radiowe hity ostatnich lat, do których bawiła się licznie zgromadzona publiczność.

Po koncercie rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem muzycznym DECK. Impreza trwała do późnych godzin wieczornych.

Organizatorzy: Urząd Gminy Miejsce Piastowe, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Miejscu Piastowym.

Współorganizatorzy: Główny Urząd Statystyczny, LO-STARK Stacja Demontażu Pojazdów, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Rzeszowie, Bank Gospodarstwa Krajowego

Patroni medialni: Krosno112.pl, terazKrosno.pl, TVP3 Rzeszów, Trendy Radio, Piastun

Dodaj komentarz