You are currently viewing Magiczny świat muzyki filmowej w Targowiskach

Magiczny świat muzyki filmowej w Targowiskach

W piątek (9 lipca br.) w dworze w Targowiskach odbył się Koncert Muzyki Filmowej połączony z kinem plenerowym. Wśród wiekowych, potężnych dębów rozbrzmiewała różnorodna muzyka ze znanych produkcji filmowych.

W wyjątkowo ciepły wieczór impreza plenerowa zgromadziła wielu widzów, których przywitała dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Miejscu Piastowym Joanna Ziemiańska-Kielar. Koncert rozpoczął się od utworu „Miasto” z filmu wojennego Jana Komasy „Miasto 44”. Kolejno można było wysłuchać przebojów, zaczerpniętych z kultury ludowej, jak choćby: „Lipka” z filmu Boże Ciało, czy „Dwa serduszka” z nominowanego do Oskarów filmu „Zimnej Wojny”. Miłośników kina akcji, a w szczególności Jamsa Bonda, na pewno ucieszył utwór „Writing’s on the Wall”. Nie brakło także przebojów z bajek dla dzieci takich jak: „Kraina Lodu”, „Mała Syrenka”, czy „Króla Lwa”. Rozbrzmiewającej ze sceny muzyce towarzyszyły wyświetlane na ekranie sceny pochodzące z danej produkcji filmowej. Uroku dodawały także wyjątkowe suknie solistek, z kolekcji Moniki Paradysz z Paradise Moments Foto.

W koncercie zaśpiewali soliści z grupy wokalno-artystycznej Inspiracja, czyli: Julia Baczyńska, Milena Dziepak, Marta Bober, Dawid Wojtoń, Klaudia Graboń, Aneta Aszlar, Karolina Czapor, Nikodem Szmyd, Krystian Wołczański, Magdalena Folta i Kacper Malinowski.

Organizatorzy przygotowali także inne atrakcje. Przed koncertem muzyki filmowej można było posłuchać standardów jazzowych w wykonaniu zespołu Łukaszewicz Combo. Była także degustacja wina z krośnieńskiej Winnicy Stawczana Góra oraz czekolady z „Atelier Di Chocolate” we Wrocance. Można było także spróbować regionalnych potraw ugotowanych przez kucharza z Targowisk Tomasza Findysza. Dla dzieci atrakcje, z których dużą radość sprawiła zabawa z chustą, przygotowały bibliotekarki z Gminnego Centrum Kultury i Biblioteka w Miejscu Piastowym.

Wieczór filmowy zakończył się wyświetleniem filmu „Król rozrywki”, z którego wcześniej piosenka „A milion Dreams” w wykonaniu Kacpra Malinowskiego rozbrzmiewała ze sceny. Koncert prowadzili Dominika Różnicka i Sebastian Jakubyczk, a na zakończenie wieczoru przybyłych widzów pożegnała wójt Dorota Chilik.

Wydarzenie zorganizowało Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Miejscu Piastowym przy współorganizacji najemców dworu w Targowiskach.

Dodaj komentarz