You are currently viewing Podium dla zawodników z gminy na powiatowej olimpiadzie tenisa stołowego

Podium dla zawodników z gminy na powiatowej olimpiadzie tenisa stołowego

2 marca 2024 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Krościenku Wyżnym odbyła się Powiatowa Olimpiada Tenisa Stołowego, w której uczestniczyło 22 zawodników z gminy Miejsce Piastowe.

W rozgrywkach powiatowych gminę Miejsce Piastowe reprezentowali: Aleksandra Lenik (Rogi), Katarzyna Gazda (Rogi), Wojciech Słyś (Rogi), Błażej Pobuta (Targowiska), Lena Uliasz (Rogi), Michalina Niezgoda (Głowienka), Dawid Flis (Wrocanka), Franciszek Węgrzyn (Niżna Łąka), Milena Skauba (Wrocanka), Adrianna Longawa (Niżna Łąka), Jan Słyś (Rogi), Patryk Uliasz (Rogi), Emilia Dębiec (Rogi), Martyna Marecka (Wrocanka), Kacper Habrat (Głowienka), Mateusz Habrat (Miejsce Piastowe), Ilona Akslar (Rogi), Bartłomiej Kluk (Wrocanka), Bartosz Leśniak (Głowienka), Stanisław Pobuta (Targowiska), Dariusz Serwiński (Wrocanka), Maciej Węgrzyn (Niżna Łąka).

Po zaciętych pojedynkach na podium stanęli: Aleksandra Lenik zdobyła trzecie miejsce w kategorii do 11 lat, Błażej Pobuta zajął drugą pozycję w tej samej kategorii wiekowej. Dawid Flis zdobył pierwsze miejsce w kategorii 12-13 lat, a Milena Skauba w kategorii 14-15 lat zdobyła drugie miejsce. Na trzecich miejscach w tej kategorii uplasowali się Adrianna Longawa i Patryk Uliasz. Emilia Dębiec wywalczyła drugie miejsce, a Martyna Marecka trzecie wśród dziewcząt w wieku 16-19 lat.

Spośród pań w kategorii 20-45 lat drugie miejsce wywalczyła Ilona Akslar, a spośród mężczyzn w tej kategorii wiekowej na trzecim stopniu podium staną Bartłomiej Kluk.
W kategorii mężczyzn 46 lat i starsi trzecie miejsce zdobył Stanisław Pobuta. Dodatkowo, Maciej Węgrzyn zajął zaszczytne drugie miejsce w kategorii dla osób niepełnosprawnych.

Zwycięzcy pierwszych i drugich miejsc będą reprezentować powiat w rozgrywkach wojewódzkich. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i godne reprezentowanie gminy Miejsce Piastowe w rozgrywkach powiatowych.