You are currently viewing <strong>Piłkarskie emocje w turnieju o Puchar Dyrektora Gminnego Centrum Kultury</strong>

Piłkarskie emocje w turnieju o Puchar Dyrektora Gminnego Centrum Kultury

22 września 2023 r. na orliku przy Szkole Podstawowej im. Tytusa Trzecieskiego w Miejscu Piastowym rozegrany został III Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Miejscu Piastowym.

Turniej rozegrany został w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa do VI klasy oraz szkoła podstawowa VII-VIII klasy. Zawody oficjalnie otworzyła wójt Dorota Chilik. Do rozgrywek przystąpiło dwanaście drużyn, co dowodzi ogromnej popularności tej imprezy.

Klasy I-VI

W kategorii wiekowej do VI klasy rywalizowało siedem zespołów, podzielonych na dwie grupy: A i B. Walka była zacięta, a emocje sięgały zenitu na każdym etapie rozgrywek. Po rywalizacji w grupach rozegrane zostały półfinały i finały.

Wyniki rozgrywek grupowych w kategorii szkoła podstawowa do VI klasy:

Gr. A: Głowienka – Łężany 0:1; Targowiska – Wrocanka 1:0; Głowienka – Targowiska 0:1; Łężany – Wrocanka 3:0; Głowienka – Wrocanka 4:0;
Łężany – Targowiska 1:0.
Tabela Gr. A: 1. Łężany; 2. Targowiska; 3. Głowienka; 4. Wrocanka.

Gr. B: Rogi – Zalesie 1:1; Zalesie – Miejsce Piastowe 1:1; Rogi – Miejsce Piastowe 0:1;
Tabela Gr. B: 1. Miejsce Piastowe; 2. Zalesie; 3. Rogi.

Półfinały: Łężany – Zalesie  4:0; Miejsce Piastowe – Targowiska 4:0.
Mecz o III i IV miejsce: Zalesie – Targowiska 1:0
Mecz o I i II miejsce: Łężany – Miejsce Piastowe 0:0 (po rzutach karnych 0:1)

Tabela końcowa: 1. Miejsce Piastowe; 2. Łężany; 3. Zalesie; 4. Targowiska
5. Głowienka; 6. Rogi; 7. Wrocanka

Zostały przyznane także nagrody indywidualne: najlepszym bramkarzem został Kacper Krzysztyniak (Rogi), najlepszym strzelcem Maciej Wojnowski (Łężany), a najlepszym zawodnikiem Tomasz Stec (Miejsce Piastowe).

I miejsce – SP Miejsce Piastowe
II miejsce – SP Łężany
III miejsce – SP Zalesie

Klasy VII-VIII

W kategorii szkoła podstawowa VII – VIII klasy wzięło udział 5 drużyn, które rywalizowały w systemie „każdy z każdym”.

Wyniki rozgrywek: Zalesie – Miejsce Piastowe 2:0; Wrocanka – Targowiska 1:4; Zalesie – Rogi 0:0; Miejsce Piastowe – Wrocanka 0:1; Targowiska – Rogi 0:4; Zalesie – Wrocanka 3:0; Miejsce Piastowe – Targowiska 1:3;Wrocanka – Rogi 0:7; Zalesie – Targowiska 1:2; Miejsce Piastowe – Rogi 0:5.

Tabela końcowa: 1.Rogi; 2.Targowiska; 3.Zalesie; 4.Wrocanka;
5.Miejsce Piastowe.

W tej kategorii najlepszym bramkarzem został Bartosz Jakieła (Zalesie), najlepszym strzelcem Sebastian Patla (Rogi), a najlepszym zawodnikiem Wiktor Mercik (Targowiska).

Nagrody dla zwycięzców w postaci pucharów, statuetek i dyplomów wręczała zastępca wójta Aleksandra Ciepiela oraz przewodniczący Rady Gminy w Miejscu Piastowym Wiesław Habrat. Mecze sędziował Sławomir Kielar, a zabezpieczenie medyczne pełniła Adriana Rachfał.

I miejsce – SP Rogi
II miejsce – SP Targowiska

Organizatorami turnieju byli: Wójt Gminy Miejsce Piastowe, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Miejscu Piastowym oraz Szkoła Podstawowa w Miejscu Piastowym.

Tekst: Leszek Zajdel, fot. Małgorzata Ostafil-Wąsik