You are currently viewing Polsko-ukraińska familiada w Łężanach

Polsko-ukraińska familiada w Łężanach

Na pikniku (na stadionie przy ul. Nawsie) czekać będą różnorodne atrakcje dla wszystkich członków rodziny. Będzie okazja bawić się na świeżym powietrzu przy występach kapel ludowych z Polski i Ukrainy, a także skosztować potraw kuchni ukraińskiej.

W trakcie imprezy odbędzie się Festiwal Kolorów Holi. To wydarzenie – celebrowane na całym świecie – niesie ze sobą radość, pozytywną energię i niezapomniane wspomnienia. W ustalonych godzinach (godz. 16:45 i 18:00) wszyscy zgromadzimy się pod sceną i wyrzucimy w górę kolorowy proszek. Sugerujemy przybycie w białych ubraniach, abyśmy mogli pięknie pokolorować nasze stroje i otoczenie.

W programie mamy też przygotowane specjalne zabawy dla dzieci i animacje. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Piękni i młodzi.

Wydarzenie finansowane jest z Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014- 2020 „Poszerzając horyzonty – transgraniczna promocja kultury – Miejsce Piastowe i Żółkiew”. 1st POLISH-UKRAINIAN CULTURAL MEETINGS 1st POLSKO-UKRAIŃSKIE SPOTKANIA KULTURALNE