You are currently viewing Świąteczne zakupy w Domu Ludowym w Głowience

Świąteczne zakupy w Domu Ludowym w Głowience

Ozdoby świąteczne, wypieki, rękodzieło można było wczoraj (24.03) kupić na jarmarku wielkanocnym w Domu Ludowym w Głowience.
 
Jarmark otworzyła wójt Dorota Chilik, zapraszając do zakupów i życząc wszystkim radosnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych. Wśród wypieków królowały babki świąteczne, makowce, serniki. Można było także kupić zakwas na żurek, domowej roboty pasztety, czy produkty od lokalnych przetwórcy – np. wyjątkowe wyroby czekoladowe od Atelier de Chocolates z Wrocanki, miodów z pasieki Eco Bałon z Niżnej Łąki czy chleby i wyroby cukiernicze z piekarni – Chlebak. Panie z klubów seniora oraz lokalni rękodzielnicy przygotowali także mnóstwo świątecznych ozdób, stroików i pisanek. Można było także kupić robione na szydełku piękne serwetki.
W jarmarku wzięło udział ponad 20 wystawców, wśród których znalazły się także koła gospodyń wiejskich z terenu naszej gminy – KGW Miejsce Piastowe, KGW Kalina Wrocanka, KGW Targowiska, KGW Głowienka, Koło Gospodyń Wiejskich w Rogach, KGW Niżna Łąka i KGW w Łężanach
 
Jarmark wielkanocny był świetną okazją, aby zaopatrzyć się w produkty potrzebne na święta, a także wesprzeć lokalnych przetwórców i organizacje. To także wyjątkowa okazja do spotkań i rozmów. Dziękujemy wszystkim za udział w jarmarku!