You are currently viewing Koncert pasyjny w Targowiskach

Koncert pasyjny w Targowiskach

W najbliższą niedzielę (24.03) w kościele w Targowiskach odbędzie się koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu zespołu wokalnego adFontem. Koncert będzie także transmitowany na żywo w internecie na naszym Facebooku. Początek koncertu i transmisji o godz. 17:00  
 
Zespół wokalny adFontem to grupa przyjaciół, których połączyło zamiłowanie do śpiewu, formalnie zaczął działać w 2022 roku. Inicjatorami powstania zespołu są o. Sylwester Kurzyna i Wiktor Lorens, który od początku pełni funkcję kierownika muzycznego. Nazwa adFontem (łac. ku źródłu, u źródła) niesie ze sobą głębokie znaczenie, symbolizuje pragnienie głębokiego powrotu do korzeni, zarówno duchowych, jak i muzycznych. Ukazuje pragnienie zbliżenia się do Boga, co adFontem czyni poprzez sztukę muzyczną. Zespół nie tylko pielęgnuje tradycyjne pieśni liturgiczne, ale również poszerza repertuar o kompozycje z kręgu muzyki sakralnej i religijnej, tworząc harmonijne brzmienia, które prowadzą ku głębszym doświadczeniom duchowym.
 
Skład zespołu:
Soprany: Joanna Bażela, Katarzyna Szymańska, Kornelia Wojnarowska
Alty: Karolina Bożek, Monika Twarduś
Tenory: o. Sylwester Kurzyna OFMConv, Bogdan Szewczyk
Basy: Jan Baciak, Wiktor Lorens
 
Transmisja koncertu na facebooku Gminnego Centrum Kultury i Biblioteka w Miejscu Piastowym oraz Gminy Miejsce Piastowe, początek – godz. 17:00.