You are currently viewing Noworoczny koncert w Targowiskach

Noworoczny koncert w Targowiskach

W niedzielę (29 stycznia br.) w drewnianym kościele pw. św. Małgorzaty w Targowiskach odbył się noworoczny koncert Orkiestry Dętej Gminy Miejsce Piastowe. Gościem specjalnym był Chór Legato działający przy Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce. Po godzinnym koncercie muzycy i soliści otrzymali owacje na stojąco.

Koncert odbył się pod kierownictwem muzycznym Miłosza Markiewicza – kapelmistrza Orkiestry Dętej Gminy Miejsce Piastowe, a chórem dyrygowała Magdalena Makiel.

Rozpoczynając koncert Miłosz Markiewicz zaznaczył, że co roku orkiestra ma okazję zaprezentować inny repertuar muzyczny. – Dzisiaj jest z nami chór Legato, z którym wykonamy mnóstwo utworów kojarzących się z okresem świątecznym i noworocznym. W tym roku również chcieliśmy się podzielić muzyką, która jest naszą radością, czymś co sprawia nam dużo przyjemności. I tą radością chcieliśmy dzisiaj Państwa obdarować – powiedział kapelmistrz orkiestry, podkreślając, że koncert jest pewnego rodzaju podarunkiem noworocznym.

Na początek orkiestra dęta zagrała kolędę „Cicha noc”. Kolejno na przemian publiczność miała okazję wysłuchać kolęd i pastorałek: „Anioł pasterzom”, „Jezu, śliczny kwiecie”, „Hej w dzień narodzenia”, „Przystąpmy do szopy”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Bóg się rodzi”, „Raduj się świecie”, „Jingle Bells”, „Gore gwiazda” oraz „We wish you a Mary Christmas”. Niektóre w wykonaniu samej orkiestry, inne zaśpiewał chór a capella, a część utworów muzycy i soliści wykonali wspólnie. Niespodzianką było to, że jedną z pastorałek „White Chrmistmas” zaśpiewała Kornelia Paszyńska, która na co dzień w orkiestrze gra flecie poprzecznym.

Dziękuję, że w tym roku nasz drewniany kościółek gościł orkiestrę i chór Legato, że przyjął tylu wspaniałych muzyków i tyle pięknych głosów – powiedział na koniec proboszcz parafii Targowiska ks. dziekan Tadeusz Dudzik. – Jest takie powiedzenie: „Kto śpiewa, to dwa razy się modli”. A kto śpiewa i gra…

Muzykom i solistom podziękowała także Wójt Gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik. – Dzisiaj mieliśmy okazję usłyszeć efekt wielu godzin i dni spędzonych na próbach i ćwiczeniach. Dziękuję za te godziny poświęcone na przygotowania – powiedziała wójt Dorota Chilik, życząc wszystkim zdrowia i szczęścia wszystkim w Nowym Roku, a muzykom – koncertów nie tylko na lokalnych scenach, ale także w Polsce i za granicami kraju.

Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Miejsce Piastowe, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Miejscu Piastowym oraz Orkiestra Dęta Gminy Miejsce Piastowe.