W dniu 20 grudnia br. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Benedykta Wierdaka w Głowience rozegrany został XIV Świąteczny Turniej Badmintona.
Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał zastępca wójta Gminy Miejsce Piastowe – Bartłomiej Bieszczad.
Do rywalizacji przystąpiło 31 zawodników, którzy rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych.
Wyniki turnieju
(klasyfikacja pierwszych trzech miejsc)
Kategoria IV–VI kl. – dziewczęta
- Martyna Danek – Odrzykoń
- Roksana Wójcikiewicz – Odrzykoń
- Anna Rysz – Odrzykoń
Kategoria IV–VI kl. – chłopcy
- Aleksander Lubaś – Odrzykoń
- Gabriel Szalla – Odrzykoń
- Mateusz Niezgoda – Głowienka
Kategoria VII–VIII kl. – dziewczęta
- Milena Szydło – Głowienka
- Michalina Niezgoda – Głowienka
- Gabriela Madejska – Głowienka
Kategoria VII–VIII kl. – chłopcy
- Jakub Prajsnar – Głowienka
- Filip Jucha – Odrzykoń
- Igor Sobczak – Odrzykoń
Kategoria ponadpodstawowa / seniorska – mężczyźni
- Dawid Zajdel – Miejsce Piastowe
- Tomasz Gorczyca – Głowienka
- Stanisław Pobuta – Targowiska
Kategoria gra podwójna OPEN
- Stanisław Pobuta / Błażej Pobuta – Targowiska
- Igor Sobczak / Filip Jucha – Odrzykoń
- Dawid Zajdel / Karol Siudak – Miejsce Piastowe
Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy, natomiast wszyscy uczestnicy turnieju – słodycze.
Nagrody wręczali:
Janusz Węgrzyn – zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Miejscu Piastowym oraz
Tomasz Gorczyca – nauczyciel wychowania fizycznego i instruktor badmintona w Szkole Podstawowej w Głowience.
Zabezpieczenie medyczne podczas turnieju sprawowała Agnieszka Lenik z SPG ZOZ w Miejscu Piastowym.
Głównym sędzią turnieju był Tomasz Gorczyca, natomiast zawody prowadził Leszek Zajdel.
Świąteczne rozgrywki w badmintonie stanowiły zwieńczenie cyklu imprez sportowych w Gminie Miejsce Piastowe w 2025 roku.
Organizatorami turnieju byli:
Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Miejscu Piastowym oraz
Szkoła Podstawowa im. Benedykta Wierdaka w Głowience.

