Mikołajkowy Turniej Szczypiornistek

W dniu 4 grudnia br. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Rogach odbył się X Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt.
Oficjalnie turniej otworzył zastępca wójta Gminy Miejsce Piastowe Bartłomiej Bieszczad w towarzystwie wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Rogach Eweliny Nerć-Sporniak.

Turniej rozegrano w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa do VI klasy oraz szkoła podstawowa klas VII–VIII. Uczestniczki rywalizowały w rozgrywkach grupowych rozgrywanych systemem „każdy z każdym”.


Kategoria: Szkoła podstawowa do VI klasy

Do rozgrywek przystąpiły: SP Wrocanka, SP Miejsce Piastowe, SP Targowiska, SP Rogi.

Wyniki rozgrywek:

  • Miejsce Piastowe – Targowiska 1:1
  • Wrocanka – Rogi 0:7
  • Miejsce Piastowe – Wrocanka 2:1
  • Targowiska – Rogi 1:8
  • Miejsce Piastowe – Rogi 1:5
  • Targowiska – Wrocanka 2:2

Tabela końcowa:

  1. SP Rogi
  2. SP Miejsce Piastowe
  3. SP Targowiska
  4. SP Wrocanka

Nagrody indywidualne:

  • najlepsza bramkarka – Karolina Mikosz (SP Miejsce Piastowe)
  • najlepsza strzelczyni – Aleksandra Lenik (SP Rogi)
  • najlepsza zawodniczka – Martyna Kucia (SP Wrocanka)

Kategoria: Szkoła podstawowa VII–VIII kl.

Do rozgrywek przystąpiły: SP Rogi, SP Miejsce Piastowe, SP Głowienka, SP Targowiska, SP Zalesie.

Wyniki rozgrywek:

  • Głowienka – Targowiska 1:10
  • Zalesie – Miejsce Piastowe 1:1
  • Rogi – Głowienka 5:0
  • Targowiska – Zalesie 5:0
  • Miejsce Piastowe – Rogi 2:8
  • Głowienka – Zalesie 0:1
  • Targowiska – Miejsce Piastowe 8:1
  • Zalesie – Rogi 0:4
  • Głowienka – Miejsce Piastowe 1:3
  • Targowiska – Rogi 4:3

Tabela końcowa:

  1. SP Targowiska
  2. SP Rogi
  3. SP Zalesie
  4. SP Miejsce Piastowe
  5. SP Głowienka

Nagrody indywidualne:

  • najlepsza bramkarka – Julia Podkul (SP Zalesie)
  • najlepsza strzelczyni – Milena Hedesz (SP Targowiska)
  • najlepsza zawodniczka – Wiktoria Uliasz (SP Rogi)

Nagrody w postaci pucharów, statuetek, dyplomów i słodyczy wręczali: zastępca wójta Gminy Miejsce Piastowe Bartłomiej Bieszczad, dyrektor Szkoły Podstawowej w Rogach Małgorzata Borowska oraz wicedyrektor SP w Rogach Ewelina Nerć-Sporniak.

Zabezpieczenie medyczne podczas turnieju zapewniła Renata Rygiel z SPGZOZ w Miejscu Piastowym.

Organizatorami turnieju byli: Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Miejscu Piastowym oraz Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Rogach.