W sobotę, 19 lipca, we Wrocance odbyło się wyjątkowe wydarzenie muzyczne – koncert w ogrodzie profesora Andrzeja Pikula, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Nasza Wrocanka”, we współpracy z Gminnym Centrum Kultury i Biblioteką w Miejscu Piastowym oraz Gminą Miejsce Piastowe.
Była to już trzecia edycja tego niezwykłego koncertu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców i miłośników muzyki klasycznej.
W tegorocznym koncercie wystąpili:
- prof. Andrzej Pikul – wybitny pianista i gospodarz wydarzenia
- Sylwia Olszyńska
- Stanisław Duda
Podczas koncertu prowadzona była zbiórka pieniędzy na szczytny cel – rehabilitację i leczenie Hani Lechowicz z Wrocanki. Publiczność okazała wielkie serce, wspierając tę inicjatywę swoją obecnością i datkami.

