Anielskie wakacje w Miejscu Piastowym

0
98

W niedzielę (2 lipca) w parku dworskim odbył się piknik “Anielskie Wakacje”. Spotkanie zorganizowane zostało głównie z myślą o najmłodszych, którzy mieli okazję wziąć udział w grach i zabawach, konkurencjach sportowych oraz obejrzeć przedstawienie pt. “Ziemia, która przestała się kręcić”.

Do miłego spędzenia czasu podczas pikniku zaprosiła wszystkich wójt Dorota Chilik, a zabawę rozpoczęły Siostry Michalitki. Było puszczanie baniek mydlanych oraz zabawa z tęczową chustą, po czym Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza „Legion Gerarda” zaprezentowała pokaz pierwszej pomocy. Kolejno na murawie pojawiły się księżniczki i różne postaci z bajek. W konkursie na najciekawszy kostium bajkowy zwyciężyła Roksana Miętka przebrana za Arielkę z bajki “Mała Syrenka”. Drugie miejsce zdobyła Zosia Żak, która wystąpiła jako Elsa z “Krainy Lodu”, a trzecie miejsce otrzymał Antoś Lorenc, ubrany w szkielet dinozaura. Najmłodszą uczestniczką była 11-miesięczna Marysia, przebrana za pieska z Psiego Patrolu – Sky. Nagrody dla dzieci wręczali: zastępca wójta Aleksandra Ciepiela i Sebasitan Jakubczyk – prowadzący Grupę Aktorką GAFA.

Kolejno na murawie rozgrywki sportowe dla dzieci zorganizowała TS Piastovia. Był bieg slalomem, bieg z przeszkodami, kopnięcie piłki do bramki. Zadanie polegało na najszybszym pokonaniu wyznaczonej trasy. Upominki dla zwycięzców oraz uczestników sportowych konkurencji wręczał prezes TS “Piastovia” Tomasz Sieniawski wraz z prowadzącymi konkurencje.

W międzyczasie najmłodsi mogli skorzystać z wielu atrakcji – dzieci bawiły się w strażaków i gasiły pożary domków. Mogły wejść do wozu strażackiego OSP w Miejscu Piastowym, ubrać się w strój strażaka, a także obejrzeć wystawę broni, którą zaprezentowała 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej – żołnierze z 35 Batalionu Sanok oraz 52 Kompanii Krosno. Można było także wejść do wozu policyjnego krośnieńskiej Komedy Miejskiej Policji.

Biblioteki Gminy Miejsce Piastowe przygotowały kiermasz książek za 1 zł i warsztaty z tworzenia zakładek do książek. Było także stoisko malowania twarzy i zaplatania dziewczynkom zaplatano. Nie brakło także dmuchanych zjeżdżalni, a panie z Koła Gospodyń Wiejskich oferowały bigos i ciasta. Dorośli mieli okazję wykonać bezpłatną analizę składu ciała, którą prowadziła firma z Krosna – Projekt Zdrowie. Na koniec pikniku grupa aktorska GAFA przedstawiła premierowy spektakl o ekologicznym przesłaniu pt. “Ziemia, która przestała się kręcić”.

Przygotowanie spektaklu dofinansowane zostało ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.