You are currently viewing Moja, Twoja, Nasza  – BIBLIOTEKA! – #kamyczki czyli „Podróże z Fredrą”

Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA! – #kamyczki czyli „Podróże z Fredrą”

Podczas tegorocznego XX Tygodnia Bibliotek, w myśl hasła „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”, zapraszamy czytelników i użytkowników bibliotek gminy Miejsce Piastowe do udziału w akcji #kamyczki – czyli „Podróże z Fredrą”.

Nawiązując do grafiki plakatu Tygodnia Bibliotek, w każdej z pięciu bibliotek GCKiB w Miejscu Piastowym, można zostawić swoje odciski palców na kamyczkach, które powędrują w świat i będą formą promocji naszego regionu.

Z grafiki znajdującej się na plakacie, wybraliśmy 3 kolory podstawowe: żółty, niebieski i czerwony – które są barwami naszej gminy. Każdy kamyczek oprócz odcisków palców oznaczony jest logiem GCKiB, kodem pocztowym, hasztagiem i grafiką z podobizną Aleksandra Fredry – polskiego komediopisarza, związanego z pobliskim Odrzykoniem.

Kamyczki zostaną umieszczone w rożnych lokalizacjach, m. in. na terenie zamku Kamieniec. Odnaleziony kamyk można zabrać na pamiątkę lub przewieźć go w inne miejsce. „Podróże z Fredrą” to jedno z działań prowadzonych przez nas w Roku Aleksandra Fredry, z którym przyłączyliśmy się do akcji #kamyczki

Znalazłeś nasz kamyk? – Dołącz do grupy #kamyczki na Facebooku, dodaj jego zdjęcie, napisz gdzie został odnaleziony i jaki widnieje na nim kod pocztowy.