Ostatnia próba

0
160

W piątek (25 marca) ostatnią próbę z Orkiestrą Dętą Gminy Miejsce Piastowe poprowadził kapelmistrz Miłosz Markiewicz. Pożegnał się po ośmiu latach wspólnej pracy. Dyrygentem orkiestry był od 2015 roku.

Muzycy wyjątkowo licznie przybyli na ostatnią próbę. I jak podkreślił kapelmistrz, jest to najlepszy prezent, jaki mógł otrzymać.

Za wspólne lata, koncerty i przekazywaną wiedzę podziękował Marek Guzik – prezes Zarządu Orkiestry Dętej Gminy Miejsce Piastowe oraz Wojciech Krężałek – zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Miejscu Piastowym.

Nowym kapelmistrzem Orkiestry Dętej Gminy Miejsce Piastowe został Marcin Sereda, który prowadzi szkółkę orkiestry. Pełni także funkcję tamburmajora.

Próby muzyków odbywają się już w nowo powstałym pomieszczeniu – odpowiednio zaadaptowanym akustycznie poddaszu remizy OSP w Miejscu Piastowym. Orkiestra dęta działa przy Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece w Miejscu Piastowym.

Więcej w kolejnym “Piastunie”.

A poniżej, trochę wspomnieniowo, bo wywiad z 2017 roku. Miłosz Markiewicz w rozmowie z dziennikarką z Dziennika Teatralnego opowiada też o rozpoczęciu pracy z naszą orkiestrą http://www.dziennikteatralny.pl/artykuly/kompozytor-pisze-nuty-a-dyrygent-rezyseruje-muzyke.html?fbclid=IwAR2ph-EIa_fWPnfjGuhyW9l2Nke5vLW6xkQH4V9CtMQggsTfz3FkCreSvoA