You are currently viewing Dlaczego czytamy i co nam daje czytanie?

Dlaczego czytamy i co nam daje czytanie?

Na to pytanie odpowiadaliśmy w trakcie spotkań w bibliotekach w Targowiskach i a we Wrocance. 9 lutego mieliśmy bowiem przyjemność gościć Beatę Krawiec – dziennikarkę, trenerkę coachingu, specjalistkę do spraw promocji i reklamy księgarni Nova.

Spotkania dotyczyły nie tylko pisma i korzyści jakie płyną z czytania, ale przede wszystkim było doskonałą lekcją życia, pełną narzędzi pomocnych młodym ludziom w kształtowaniu osobowości.

Przy okazji prezentacji pisma węzełkowego, klinowego, hieroglifów oraz tabliczek przywiezionych z Iraku, zrozumieliśmy, że możliwość przekazywania i odczytywania informacji jest jedną z najważniejszych umiejętności człowieka, która może dać władzę, ale i bezpieczeństwo.

Dzięki przybliżeniu postaci ważnych z naszej historii, uczniowie mogli uzmysłowić sobie jak dużą wartością jest nasz umysł i dlaczego warto go ćwiczyć. Co łączy Piłsudskiego, Krystynę Skarbek (polskiego Bonda) oraz Steve’a Jobsa? Czy doskonały umysł może uratować przed śmiercią? Czy może być ważniejszy niż siła fizyczna? Z czego rodzi się agresja, hejt, przemoc fizyczna? Jak odpowiedzieć na słowne zaczepki? Dlaczego tak ważna jest mowa ciała, nasze gesty i odsłonięte nadgarstki? Jak odpowiednią postawą dodać sobie odwagi i co zrobić by wyglądać na pewniejszego siebie?

Na te i wiele innych pytań odpowiedziała prowadząca, dając uczniom wiele rad, które mogą wykorzystać w codziennym życiu. Serdecznie dziękujemy pani Beacie Krawiec za bardzo wartościowe spotkanie, które z pewnością na długo zapamiętamy. Uczniom klasy ósmej z Szkoły Podstawowej im. Stanisławy Grelli we Wrocance oraz klasy szóstej z Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Targowiskach za zaangażowanie, a wychowawcom: pani Małgorzacie Baran i pani Marcie Michałowicz – Kubal za poświęcony czas i chęć współpracy.