You are currently viewing Już wkrótce międzynarodowa impreza w Rogach

Już wkrótce międzynarodowa impreza w Rogach

W niedzielę (4 września) na stadionie w Rogach odbędzie się największe wydarzenie kulturalne w gminie Miejsce Piastowe „Wiele Kultur – Jedno Miejsce. Od Kłajpedy po Saloniki”.

Wydarzenie nawiązuje do szlaku Via Carpatia, mającego połączyć północ Europy Wschodniej (Kłajpedę na Litwie) z jej południem (Saloniki w Grecji). Stąd nazwa naszej imprezy. W tym roku będzie to już trzecia edycja wydarzenia, podczas którego tematem przewodnim są Węgry (w dwóch poprzednich prezentowane były Grecja i Słowacja). Będzie panel dyskusyjny o Via Carpatii, konkurs wiedzy o Węgrzech, występy zespołów, konkurs kulinarny na potrawę węgierską oraz pokaz kulinarny. Będzie można także zobaczyć zabytkowe samochody i sprzęt wojskowy. Nie braknie rękodzielników i wystawców, prezentujących oryginalne wyroby. W remizie OSP, ok. godz. 17:00 zaplanowaliśmy także degustacje węgierskiego winna.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. TVP Rzeszów na żywo (godz. 11:50, 14:30, 17:23, 18:15) transmitować będzie to, co dzieje się na płycie rogowskiego stadionu.

Serdecznie zapraszamy!