Anielskie królestwo w Miejscu Piastowym

0
365

To już trzeci piknik rodzinny „Anielskie Wakacje w Parku”, który w miniony weekend (24 lipca) odbył się w Miejscu Piastowym.

Organizatorzy, podobnie jak w latach poprzednich, przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji. Imprezę rozpoczęły anielskie animacje, które w tym roku prowadziły siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Michała i Archanioła w Miejscu Piastowym.  Dzieci tworzyły kolorowe bańki mydlane różnej wielkości, korzystając z przeróżnych narzędzi. Wszystko w rytm młodzieńczej, anielskiej muzyki.

Animacje na dobre rozbawiły przebywające w parku dzieci, dzięki temu na rozgrywki zorganizowane przez Towarzystwo Sportowe Piastovia, nikogo nie trzeba było długo namawiać. Uczestnicy mogli wykazać się sprawnością i sportowym duchem walki. Jedną z konkurencji był tor przeszkód, a kolejną mecz piłki nożnej rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych. Turniej poprowadził Damian Pelczar- trener TS Piastovia oraz Karol Szmyd- zawodnik oraz członek zarządu klubu.

Podczas całej imprezy można było skorzystać z Bibliotecznego Kącika Zabaw pod kierownictwem Pani Justyny Prajsnar. Dzieci wykonywały  drewniane zakładki do książek z motywem aniołów i kolorowały swoich stróży, jak na anielski piknik przystało. Strażacy z OSP Miejsce Piastowe zaprezentowali sprzęt i samochody strażackie, a funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie najnowszy radiowóz policyjny.  Dzieci z ciekawością słuchały opowieści o pracy policjanta. Mogły również wybrać się na przejażdżkę wozem strażackim oraz ugasić pożar w płonącym budynku. Wszystko oczywiście w bezpiecznej i specjalnie przygotowanej do tego typu zabaw przestrzeni.

Nasi milusińscy spędzali też czas na zjeżdżalniach i malowaniu twarzy oraz grze w gigantyczne szachy. Koło Gospodyń Wiejskich z Miejsca Piastowego zapewniło uczestnikom pyszne jedzenie i słodkości w postaci puszystych, jak anielska chmurka ciast. W strefie food truck można było zjeść pizzę, frytki i lody. Ochłody dodawała lodowata granita. Każdy uczestnik obdarowany został pamiątkowym, anielskim ciasteczkiem.

Jedzenie królowało podczas Anielskich Wakacji, dlatego atrakcją wieczoru było kulinarne show w wykonaniu finalistki siódmej edycji MasterChef Junior- Ewy Ziemiańskiej. Ewa pokazała nam triki kuchenne z wykorzystaniem ciekłego azotu. Były również płonące naleśniki i przygotowanie lizaków z ciasta- cake pops. Na koniec wspólnego gotowania na żywo, z publiczności została wyłoniona piątka odważnych, która poddała się testowi smaku. Ewa w dowód uznania dziecięcego, kulinarnego zapału, otrzymała z rąk radnego Wojciecha Urynowicza nagrodę – drewnianego anioła własnoręcznie wykonanego przez darczyńcę.  

Imprezę zwieńczyła dyskoteka pod gwiazdami prowadzona przez Pawła Bożętkę- DJ Carry.

Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Miejsce Piastowe, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Miejscu Piastowym, Radni z Miejsca Piastowego, Sołtys Miejsca Piastowego wraz z Radą Sołecką, Stowarzyszenie ”My” , OSP Miejsce Piastowe, Towarzystwo Sportowe “Piastovia”, KGW Miejsce Piastowe, Zgromadzenie Sióstr św. Michała Archanioła. 

Tekst i fot. Patrycja Kulig