Luxtorpeda zagra w Niżnej Łące!

0
575

Wójt Gminy Miejsce Piastowe oraz Gminne Centrum Kultury i Biblioteka zapraszają na III edycję Rock Staw Festiwalu, który odbędzie się 26 czerwca 2022 r. w Niżnej Łące. Rock Staw Festiwal to uczta muzyczna dla fanów mocnych brzmień. Na gminnej scenie zagrają lokalne zespoły: Seta, Bimber oraz Buldożer. Boleo&Follow The Riddim rozbuja publiczność w rytm muzyki reggae, a gwiazdą tegorocznej imprezy będzie zespół Luxtorpeda. O spragnionych nie tylko wrażeń muzycznych zadba catering Nafta – na terenie festiwalu pojawi się ogródek piwny. Będzie się działo!

Przedstawiamy tegoroczny line-up:

Luxtorpeda powstała w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha, znanego z zespołów: Acid Drinkers, Arka Noego, Kazik na Żywo i 2Tm2,3. Zespół wykonuje szeroko pojętą muzykę rockową i odnosi wiele sukcesów na polskiej scenie muzycznej. Debiutancki album formacji pt. Luxtorpeda ukazał się 9 maja 2011 roku. Rok później ukazała się druga płyta Robaki. W dwóch teledyskach promujących płytę role fabularne odegrali sportowcy drużyny rugby na wózkach Balian i Jokers („Hymn”) oraz zawodnicy mieszanych sztuk walki, m.in. Michał Materla („Wilki dwa”). W 2021 roku z okazji dziesięciolecia zespół nagrał covery własnych utworów na płytę Elekroluxtorpeda. W tym samym roku zespół utworzył dla swoich fanów aplikację, dzięki której kontaktują się z fanami, w miejsce usuniętego konta na facebooku.
,,Omega to nie koniec, to nowy początek. Zapinam mocno pasy, odpinam rozsądek” – te słowa jednego z utworów doskonale podsumowują nowy album Omega, który ukazał się 6 maja 2022 r. Singiel Przygotuj się na najlepsze promuje najnowszą płytę muzyków.

Aktualny skład zespołu: Robert „Litza” Friedrich – gitara, śpiew; Przemysław „Hans” Frencel – śpiew, rap; Robert „Drężmak” Drężek – gitara’ Krzysztof „Kmieta” Kmiecik – gitara basowa’ Tomasz „Krzyżyk” Krzyżaniak – perkusja.

Piotr „Boleo” Jaworski to wokalista i autor tekstów związany z muzyką reggae od 2005 roku. Wcześniej wokalista Cieszanowskiej Niagary, a obecnie artysta pracujący wraz z Follow The Riddim w nowej odsłonie. Boleo & Follow The Riddim to formacja, która została założona wiosną 2017 roku przez Piotra oraz Jakuba Skibińskiego. W roku 2019 przy współpracy z wytwórnią Zion Records ujrzał światło dzienne debiutancki album zespołu pt. „Follow The Riddim”. Zespół czynnie działa koncertując na scenach plenerowych, jak i klubowych, a ostatnim z ważniejszych osiągnięć było zwycięstwo w konkursie „Czwórka Reggae Contest” podczas Ostróda Reggae Festival w 2021 roku. Formacja tworzy autorską muzykę w gatunku szeroko pojętego reggae. Obecnie muzycy nagrywają materiał na nowy album, którego pierwsze single są już dostępne na platformie YouTube, a premiera całego krążka będzie miała miejsce podczas występu zespołu na tegorocznej edycji Ostróda Reggae Festiwal.

Zespół tworzy 6 osób, którzy swoje doświadczenie muzyczne zdobywali przez lata, działając w różnych projektach:
Piotr „Boleo” Jaworski – wokal; Wiktor Goclan – wokal, instrumenty perkusyjne; Jakub Skibiński – perkusja; Mateusz Młodziński – gitara basowa; Grzegorz Przepióra – instrumenty klawiszowe; Eryk Jaworski – gitara rytmiczna.

Bimber – zespoł gra od 8 lat w niezmiennym składzie: Janusz Ciereszyński, Tomasz Jakubczyk, Robert Pernal, Witek Krowiak. Na swoim koncie ma wiele sukcesów którymi się nie chwali, żeby nie robić przykrości innym. 😉 Obecnie jest w trakcie nagrywania swojej długogrającej debiutanckiej płyty, na której niewątpliwie pojawi się mnóstwo przebojów. Muzyka to nic innego, jak rock z elementami bluesa, momentami dosładzana poprockiem w celu dotarcia do szerszego grona słuchaczy odpornych na gorzkie riffy. Na scenie to istne zwierzęta z gatunku drapieżnych.

Covery Bimbru można znaleźć na oficjalnym fanpage zespołu: https://www.facebook.com/Bimber-279241206286067/videos/?ref=page_internal

Buldożer! to rockowa kapela z Rzeszowa założona w 2016. Skąd wzięła się chwytliwa nazwa? ,,Po pierwsze – rockowe, mocne brzmienia, wykrzyczany wokal, dynamika na scenie to cechy, które charakteryzują zespół. Po drugie – nazwa nawiązuje do tego, że coś trzeba zburzyć, żeby można było zbudować coś nowego, lepszego. Poza tym, kawałek zespołu Cuba de Zoo pt. Buldożer tak wpadł mi w ucho, że bardzo chciałem, aby właśnie tak to się nazywało.” – mówi Krzysztof Kłos, członek zespołu. Buldożer! wydał swój pierwszy album ,,610” w 2021 r. Zespół stawia na autentyczność, teksty piosenek zainspirowane są życiem codziennym. Jak sami mówią o sobie ,,Gramy muzykę, która wychodzi prosto od nas, która gra w sercu i w duszy, i dzięki temu mamy z tego grania ogromny fun.”

Zespół tworzą: Krzysztof Kłos – gitara, wokal; Rafał Kłos – perkusja; Rafał Kudyba – gitara; Michał Pszona – bas.

Seta to zespół składający się z kilku oryginalnych osobowości pochodzących z okolic Krosna, których wypadkową jest miłość do muzyki i przekaz pozytywnych emocji scenicznych. Obecność muzyki w ich życiu znalazła swoje odzwierciedlenie w autorskich tekstach wykonywanych na deskach sceny. Setę charakteryzuje szeroko pojęte rockowo-bluesowe brzmienie.

Skład zespołu: Łukasz Podkul, Jerzy Adamik, Leszek Nowak, Wojciech Bykowski.

Wstęp na festiwal jest bezpłatny!
Serdecznie zapraszamy.

Organizatorzy: Wójt Gminy Miejsce Piastowe, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Miejscu Piastowym.

Patronat medialny: Dwumiesięcznik gminny ,,Piastun”, portal Terazkrosno, portal Krosno112.