You are currently viewing GAFA na podium

GAFA na podium

18 maja br. Gminna Aktorska Formacja Artystyczna wzięła udział w XXX Przeglądzie Szkolnych Form Teatralnych ,,Jarosławski Kacperek” 2022, który odbył się w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki. GAFA wystąpiła ze znaną mieszkańcom gminy Miejsce Piastowe etiudą pt. ,,Miodek” i zdobyła III miejsce.

Dodatkowym wyróżnieniem dla młodych aktorów jest indywidualne zaproszenie na ogólnopolski przegląd teatrów, który odbędzie się w Jarosławiu w lipcu br.

W spektaklu „Miodek” wystąpili: w roli misia Sebastian Jakubczyk, a pszczółki zagrały: Kinga Wójcik, Milena Wójcik (z Łężan), Weronika Skwara, Kornelia Paszyńska (z Miejsca Piastowego) i Ola Mazur (z Targowisk).

Młodzi aktorzy po raz pierwszy mieli okazję wziąć udział w konkursie dla form teatralnych i wystąpić na scenie przed jury. Grupa spisała się ma medal, profesjonalnie opanowała tremę, a przedstawienie ,,Miodek” spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem publiczności i innych uczestników przeglądu.

Na jarosławskiej scenie wystąpiły grupy teatralne z Podkarpacia, m.in.: z Rzeszowa, Szówska, czy Dębicy, dlatego dodatkowa nagroda w postaci indywidualnego zaproszenia na kolejny przegląd jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Po występie GAFA miała okazję porozmawiać z jury, wysłuchać cennych uwag oraz pomysłów na wzbogacenie etiudy. Jurorzy docenili ręcznie wykonaną scenografię i dopracowane stroje. Byli pod wrażeniem wszechstronności młodych aktorów. Sebastian Jakubczyk odpowiedzialny za całe zamieszanie, czyli scenariusz i logistyczną oprawę spektaklu otrzymał szereg gratulacji. Najcenniejszą uwagą była jednak ta, że już na pierwszy rzut oka widać, że GAFA to zgrana grupa ambitnych, artystycznych dusz pełnych zapału do działania i darzących się ogromną sympatią.

Aktualnie GAFA nie osiada na laurach i skupia się na kolejnych projektach teatralnych, które ujrzą światło dzienne jeszcze w tym sezonie imprez plenerowych.