You are currently viewing A może GAFA?

A może GAFA?

Chcesz odkrywać nowe pasje, pozbyć się tremy, pokazać swój talent na scenie, nabrać pewności siebie, nawiązać ciekawe znajomości? Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Miejscu Piastowym zachęca do udziału w zajęciach teatralnych prowadzonych przez Sebastiana Jakubczyka.

Zajęcia odbywają się regularnie w każdy czwartek o godz. 18:00 w Domu Ludowym w Widaczu. Warsztaty są bezpłatne.

Gminna Aktorska Formacja Artystyczna (GAFA) to międzypokoleniowa grupa teatralna zrzeszająca mieszkańców gminy Miejsce Piastowe. Grupa powstała w 2021 r. Pierwsze miesiące działalności aktorów zaowocowały debiutem na scenie w grudniu ubiegłego roku podczas ,,Teatralnej Gafy’’. Grupa zaprezentowała trzy etiudy: ,,Miodek” „Lokomotywę” Juliana Tuwina  oraz „Racket Baby’’ inspirowane sztuką Stanisława Mrożka. Wystąpienie miało charakter humorystyczny i w znacznym stopniu nawiązywało do tematyki dzieciństwa i dojrzewania. Całość inscenizacji to dzieło aktorów – uzdolnionych także artystycznie i muzycznie, o czym mogli przekonać się goście na widowni.

,,Moja przygoda z teatrem rozpoczęła się w 2000r. Gdy w radio usłyszałem o naborze do grupy teatralnej działającej przy RCKP. Grupą kierował Rafał Gużkowski. Przy nim zdobywałem pierwsze doświadczenia na scenie. Początkowo był to kabaret a później teatr. Następnie założyłem własny kabaret o nazwie „Idź bo cie….” z którym to zajęliśmy w Krośnie na ,,Bladze’’  drugie miejsce. Kolejne doświadczenia zbierałem na planach filmowych do seriali, filmów fabularyzowanych, dokumentalnych. W między czasie korzystałem z różnych warsztatów teatralnych po których mogę się teraz dzielić wiedzą z innymi.’’ – powiedział o swojej przygodzie z teatrem Sebastian – prowadzący warsztaty.

GAFA w etiudzie ,,Miodek” podczas występu dla szkół z Gminy Miejsce Piastowe – 5 kwietnia 2022, Dom Ludowy w Targowiskach

Wielowymiarowość działania formacji GAFA polega na podejmowaniu różnorodnych tematów i interpretacji. Zajęcia warsztatowe zawierają elementy artykulacji głosu, pracy z oddechem, czy improwizacji. W przyszłości nie wykluczona jest współpraca z innymi instytucjami kulturalnymi i teatralnymi mająca na calu poszerzać ofertę warsztatów. W związku z ustanowieniem roku 2022 Rokiem Ignacego Łukasiewicza w tegorocznych działaniach grupy na pewno pojawi się postać pioniera przemysłu naftowego. Tym bardziej, że jest on ściśle związany z naszym regionem i wiele historii z życia Łukasiewicza nawiązuje do faktów historycznych z okolic gminy Miejsce Piastowe.

W gminnej grupie teatralnej odnajdą się osoby które nigdy nie miały styczności z aktorstwem oraz takie, które od wielu lat występują na scenie. Zapraszamy młodzież i dorosłych do zapisów pod nr. tel.  13 43 53 074 oraz mailowo na adres: promocja.centrumkultury@gmail.com