You are currently viewing Duet Gajda wystąpił dla pań

Duet Gajda wystąpił dla pań

W Domu Ludowym w Głowience (8 marca br.) wystąpił Duet Gajda. Koncert zorganizowany został z okazji Dnia Kobiet. I choć jest to trudny czas, sala domu ludowego wypełniona była po brzegi.

Koncert rozpoczęła dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Miejscu Piastowym Joanna Ziemiańska-Kielar. Wśród przybyłych gości nie zabrakło: wójt Dotora Chilik, zastępcy wójta Magdaleny Hec-Mrozek, dyrektorów szkół, radnych, sołtysów, pań z klubów seniora i kół gospodyń. Dodatkowo z okazji Dnia Kobiet panie z KGW Głowienka wraz z sołtys wsi Głowienka Teresą Sirko przygotowały słodki poczęstunek. Koncert transmitowany był na żywo, a jego relację można obejrzeć na naszym facebooku. https://www.facebook.com/gckibmiejscepiastowe/videos/499461655028869

Duet Gajda to duet rodzinny w składzie: Małgorzata Gajda-Legenc (skrzypce i wokal) oraz Seweryn Gajda (akordeon guzikowy). Zespół prezentuje utwory folkowe i rozrywkowe we własnych aranżacjach. Mieli przyjemność pokazać się szerszej publiczności w programie Mam Talent. W 2013 r. wydali płytę. Obecnie pracują nad nowym materiałem na kolejną. Gosia niedawno wydała pierwszego singla pod tytułem „Razem przetrwamy”, z kolei Seweryn ma wiele osiągnięć indywidualnych w grze na akordeonie. Rodzeństwo Gajdów występuje nie tylko na polskich, ale i zagranicznych scenach. Jak sami mówią o sobie – grają muzykę zróżnicowaną, by choć jeden utwór został zapamiętany przez słuchacza na dłuższy czas, a równocześnie pokazują kunszt swoich umiejętności.

Dlaczego Seweryn Gajda wybrał akordeon, a jego siostra Małgorzata skrzypce? Artyści zdradzą w rozmowie, która zostanie opublikowana w kolejnym numerze „Piastuna” (nr 2/2022).