Aukcja i koncert dla Ignasia

0
290

30 000 zł to nieprawdopodobna kwota, którą udało się zebrać podczas licytacji dzieł sztuki dla chorego Ignasia Zajdla. Niedziela 23 stycznia 2022 r. na długo zagości w naszej pamięci i w naszych sercach. Był to wyjątkowy dzień pełen emocji i wzruszeń, dzięki charytatywnej aukcji i noworocznemu koncertowi Orkiestry Dętej Gminy Miejsce Piastowe. Nie spodziewaliśmy się tylu otwartych serc na widowni oraz po drugiej stronie ekranu, podczas transmisji online. Jak zwykle mieszkańcy gminy Miejsce Piastowe oraz zaproszeni goście nie zawiedli.

Chociaż słowo ‘’dziękuję’’ wydaje się być zbyt małym gestem wobec tego, co działo się niedzielnego wieczoru w Łężanach, z całego serca dziękujemy wszystkim artystom, którzy zdecydowali się przekazać swoje dzieła na naszą aukcję. Wśród prac przekazanych na aukcję znalazły się rzeźby, obrazy, albumy, ikony i grafiki lokalnych twórców: Stanisławy Olszańskiej-Marszałek z Łężan, Małgorzaty Twardzik-Wilk z Głowienki, Roberta Myszkala z Rymanowa, Jakuba Niedzieli z Wrocanki, Aleksandry Perec z Głowienki, Krzysztofa Marosza z Niżnej Łąki, Iwony Albrycht, Jerzego Nercia z Wrocanki, Jana Juchy z Rogów, Małgorzaty Głodowskiej z pracowni ,,Malowany piec” z Krosna, Arkadiusza Andrejkowa z Sanoka, Klaudii Jasińskiej z Wrocanki, Doroty Bogaczyk z Targowisk, Barbary Świątek z Krosna, Anny Muni z Krosna, Marka Więcha z Miejsca Piastowego, Józefa, Haliny i Patryka Zajdel z Miejsca Piastowego, Kazimierza Łacha z Miejsca Piastowego, Adama Szydło z Niżnej Łąki, Tadeusza Gazdy z Korczyny, Szczepana Rachwała z Miejsca Piastowego, Edyty Dufaj z Krakowa oraz prace przekazane przez Wydawnictwo Ruthenus, Hutę Szkła w Krośnie i Studio Glass Habrat.

Dziękujemy także wszystkim ofiarodawcom obecnym na aukcji oraz tym którzy nie mogli pojawić się na niedzielnym wydarzeniu – Posłowi Parlamentu Europejskiego Bogdanowi Rzońcy, Urządowi Marszałkowskiemu w Rzeszowie, Wójtowi Gminy Miejsce Piastowe Dorocie Chilik, Radnemu Rady Gminy Miejsce Piastowe Szymonowi Węgrzynowi, Łukaszowi Jucha, Magdalenie Kafel, Adamowi Szydło oraz LGD Krainie Nafty.

Równie pięknie dziękujemy licytującym, którzy swoją aktywnością na sali, w komentarzach i przez telefon wielokrotnie zaskoczyli nas swoją hojnością.

Dla Ignasia zagrała także świąteczno-noworoczny koncert Orkiestra Dęta Gminy Miejsce Piastowe. Podczas występu rozbrzmiewały kolędy, marsze i muzyka filmowa. Z orkiestrą gościnnie zaśpiewała uczennica Szkoły Podstawowej w Rogach Zofia Drozd oraz Joanna Ziemiańska-Kielar – dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteka w Miejscu Piastowym.

Nasze serca rosną. Jesteśmy szczerze wzruszeni przebiegiem całego wydarzenia i zmotywowani do podejmowania kolejnych, ambitnych działań w naszym centrum kultury.