You are currently viewing Teatralna GAFA

Teatralna GAFA

Zapraszamy na wieczór teatralny Gminnej Aktorskiej Formacji Artystycznej, który odbędzie się 12 grudnia w sali Domu Ludowego w Łężanach o godzinie 17:00. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Teatr Przedmieście z Rzeszowa w spektaklu ,,Kroniki Podwórkowe.” WSTĘP WOLNY !

Gminna Aktorska Formacja Artystyczna (GAFA) to nowy projekt w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece w Miejscu Piastowym. Międzypokoleniowa grupa w swojej kilkumiesięcznej, artystycznej działalności wychodzi poza ramy, tworząc autorskie, teatralne projekty. Warsztaty prowadzone przez Sebastiana Jakubczyka zaowocowały powstaniem 3 krótkich spektakli, w których nie zabraknie humoru i dziecięcej fantazji – od dużej dawki śmiechu mogą nawet rozboleć brzuchy!

,,W każdym bowiem dorosłym mieszka dziecko, którym kiedyś był, a w każdym dziecku dorosły, którym kiedyś będzie”
~ John Connolly

Teatralna GAFA to pierwsza edycja gminnych teatraliów, która (mamy nadzieję) będzie prężnie rozwijającą się inicjatywą przez kolejne lata. Tegoroczna edycja to humorystyczna podróż przez kanony literatury połączona z autorskimi pomysłami. Gościem specjalnym będzie Teatr Przedmieście z Rzeszowa w spektaklu ,,Kroniki Podwórkowe”.
Jak będą wyglądać kolejne projekty GAFY? Na pewno wielowymiarowo. Chcemy wychodzić poza schematy i pokazać człowieka w różnych odsłonach – każdy z nas ma bowiem wiele twarzy, a w życiu nie zawsze jest idealnie i czasem zdarzają się gafy.

——————————————————–

Kroniki Podwórkowe – Teatr Przedmieście

Znamy się o wielu lat. Razem pracujemy i tworzymy. Znamy się na wylot. A co by było gdybyśmy się spotkali 30 lat wcześniej. Jacy wtedy byliśmy? Jak wyglądaliśmy? Czy gralibyśmy razem w piłkę? Czy bawilibyśmy się razem w teatr, szukali skarbów, odkrywali wspólnie wielkie tajemnice?

Spektakl jest próbą cofnięcia do naszej dziecięcej niewinności, naszego podwórka i marzeń. Krajobraz dzieciństwa pełen jest nie tylko sielskich wspomnień, ale też bólu, niespełnienia i gorzkiego smaku porażki.

W tle tej historii przewijają się burzliwe lata 80, czarno – białe fotografie, pochody pierwszomajowe i cień Czarnobyla. To czas przełomu, niewidzialnego zagrożenia, zmian społeczno – politycznych, budującego się nowego świata. Droga między szkołą, podwórkiem a kościołem to miejsce naszych najważniejszych odkryć, przeżyć i doświadczeń, które wpływają na późniejsze życie.

źródło: teatrprzedmiescie.pl


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dodaj komentarz