You are currently viewing ,,Nie ma rzeczy niemożliwych” – spotkanie autorskie [FOTO]

,,Nie ma rzeczy niemożliwych” – spotkanie autorskie [FOTO]

„Nie ma rzeczy niemożliwych – naprawdę możecie spełniać swoje marzenia, cały świat stoi przed Wami otworem” – taką motywację przekazał nam pan Łukasz Łagożny, który 16 i 18 listopada 2021 gościł w bibliotekach GCKiB w Głowience i Rogach. 

Łukasz Łagożny to pierwszy mieszkaniec Podkarpacia, który zdobył Koronę Ziemi oraz stanął na najwyższej górze świata – Mount Everest. Alpinista, himalaista, triathlonista, biegacz ultra.  Członek Rady Naukowej Bieszczadzkiego Parku Narodowego, zgrupowania unifikacji PHZ oraz Klubu Wysokogórskiego Lublin, organizator Biegów Górskich Sanok i prezes Stowarzyszenia Pozytywnie Zabiegani Sanok a także autor książek podróżniczych: „Jak długa jest noc” oraz „Przepraszam za marzenia”. 

Nasz gość z pasją opowiadał o swoich wyprawach, wyrzeczeniach i radościach związanych z podróżami i przygotowaniami do nich, wielokrotnie motywując słuchaczy do spełniania marzeń i rozwijania swoich pasji. Zaznaczył, że każdy ma swój własny Mount Everest do zdobycia, nie koniecznie dosłowny a ogranicza nas jedynie odkładanie marzeń na przyszłość.  Tymczasem to teraz jest odpowiedni moment aby zmierzyć się ze swoimi słabościami a potem już tylko cieszyć się z sukcesu! 

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się skąd wziął się pomysł, aby swoje przeżycia zawrzeć w książkach. Mogliśmy obejrzeć przywieziony przez pana Łukasza sprzęt służący do wypraw górskich, przymierzyć specjalną odzież, dowiedzieć się m.in. do czego służy tytanowa śruba lodowa, detektor lawinowy i wiele innych przedmiotów niezbędnych podczas wyprawy. Na spotkaniu zaprezentowany został też film z wyprawy pana Łukasza na Mount Everest. Duże wrażenie zrobiło na zgromadzonych nagranie modlitwy o bezpieczny powrót do domu. Wyprawy górskie to fascynująca pasja, choć bywa też bardzo niebezpieczna.  Na zakończenie uczestnicy mogli zadawać gościowi pytania, zakupić książki a także zdobyć autograf autora.

Dziękujemy za inspirujące spotkanie i życzymy jeszcze wielu ciekawych wypraw.

Dodaj komentarz