Marsz niepodległościowy ,,Połączeni flagą”

0
340

Zapraszamy do wspólnych obchodów Święta Niepodległości oraz do poniesienia 200-metrowej flagi podczas Marszu Niepodległości ,,Połączeni Flagą”, który odbędzie się 11 listopada w Miejscu Piastowym.

Właśnie w tym dniu w 1918 roku Polska odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów. Co roku powracamy do niego pamięcią, by celebrować wolność naszej Ojczyzny.

Tegoroczny marsz rozpocznie się 11 listopada (czwartek) na placu pod Urzędem Gminy w Miejscu Piastowym o godz. 10:00 (zbiórka o godz. 9:30). Pochód uda się ulicami Dukielską i Bronisława Markiewicza do Sanktuarium Św. Michała Archanioła i Bł. Bronisława Markiewicza. Pod pomnikiem Anioła Stróża Polski przed sanktuarium zostaną złożone kwiaty.

O godzinie 11:00 odbędzie się uroczysta msza święta w sanktuarium pod przewodnictwem przełożonego generalnego michalitów ks. Dariusza Wilka. Po mszy zapraszamy na koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu ,,Światło Uwielbienia”.

Zapraszamy rady sołeckie, szkoły, kluby sportowe i wszystkie instytucje pozarządowe do poniesienia 200m flagi w hołdzie dla Ojczyzny.

Organizatorzy: Wójt Gminy Miejsce Piastowe, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Miejscu Piastowym, Sanktuarium Św. Michała Archanioła i Bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym.