You are currently viewing Narodowe Czytanie 2021

Narodowe Czytanie 2021

Zapraszamy do wspólnego czytania lektury ,,Moralność pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej w ramach jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania. Spotkanie odbędzie się 15 września (środa) 2021 r. o godz. 11:00 w parku przy Dworze Trzecieskich w Miejscu Piastowym.

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja mająca na celu promowanie czytelnictwa i propagująca znajomość literatury polskiej. Podczas spotkań publicznie odczytywane są fragmenty największych narodowych dzieł literackich. Pierwszy raz akcja została zorganizowana w 2012 r. przez ówczesnego Prezydenta RP wspólnym czytaniem lektury ,,Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Misją pomysłodawców było to, aby literatura narodowa zagościła na stałe w życiu społecznym, a nie stanowiła jedynie przedmiot nauczania szkolnego.

W wydarzeniu udział wezmą zaproszeni goście, władze gminy, dyrektorzy szkół z Gminy Miejsce Piastowe wraz z uczniami. Serdecznie zapraszamy do skupienia się wokół nieprzemijającej wartości literatury polskiej. Osoby, które przyjdą z własnym egzemplarzem lektury, otrzymają pamiątkową pieczęć Narodowego Czytania 2021. Dodatkową atrakcją będzie przygotowana specjalnie na tę okazję inscenizacja inspirowana motywami z książki, przy której będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie.

Zapraszają: Wójt Gminy Miejsce Piastowe, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Miejscu Piastowym, Szkoła Podstawowa im. Tytusa Trzecieskiego w Miejscu Piastowym

Dodaj komentarz