You are currently viewing Red Lips zatrząsł sceną w Głowience

Red Lips zatrząsł sceną w Głowience

Tegoroczne Dni Głowienki połączone z dożynkami wiejskimi odbyły się w dniach 14 i 15 sierpnia 2021 r. W niedzielę uroczystości związane z obrzędem dożynkowym rozpoczęła msza św. w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w Głowience. Mszy świętej przewodniczył ks. proboszcz Krzysztof Kozioł, a w koncelebrze uczestniczyli: ojciec Tadeusz Głusiec i ojciec Tarzycjusz Cwykiel. Podczas nabożeństwa ksiądz proboszcz poświęcił wieniec dożynkowy wykonany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Głowience oraz chleb przekazany w darach ołtarza przez starostów dożynek Barbarę i Sławomira Niepokój oraz sołtysa wsi Głowienka Teresę Sirko.

Po mszy, zgodnie z tradycją, panie z KGW częstowały uczestników dożynek upieczonymi przez siebie kołaczami, a następnie korowód prowadzony przez kapelę Pogórzanie, przy dźwiękach muzyki ludowej, udał się na plac przy domu ludowym. Tam wójt gminy Dorota Chilik oficjalnie rozpoczęła dożynki wiejskie i przywitała wszystkich przybyłych gości.

Po części oficjalnej rozpoczął się program artystyczny, podczas którego na scenie wystąpili: kapela Pogórzanie, zespół Rogowice, soliści studia wokalnego Krzysztofa Zajdla oraz zespoły – Dreams i Seta&Galareta. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Na placu pojawił się minionek – bohater filmów familijnych, który skradł serca wszystkich obecnych dzieci.

W ciągu dnia podczas imprezy dostępnych było wiele dodatkowych atrakcji. Dzieci mogły skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, pomalować twarzy czy zrobić sobie kolorowy tatuaży. Panie z bibliotek przygotowały stoisko z książkami, których tematyka związana była z wsią Głowienka. Nie zabrakło również kolorowanek, gier, plansz do zabawy.

Gwiazdą wieczoru tegorocznej imprezy był zespół Red Lips. Wokalistka Joanna Lazer swoją niebywałą energią i charyzmą sceniczną porwała publiczność, która bawiła się do późnych godzin wieczornych. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem Lombardino.

Organizatorzy: Wójt Gminy Miejsce Piastowe, Sołtys wsi Głowienka, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Miejscu Piastowym

Dodaj komentarz