You are currently viewing Disco Night z Groovinskimi

Disco Night z Groovinskimi

W ostatnią sobotę (24.04) zorganizowaliśmy wyjątkowy koncert zespołu Groovinscy. Koncert ze względu na ograniczenia związane z pandemią transmitowany był w sieci.

Termin koncertu wybraliśmy nieprzypadkowy, bowiem początkiem maja rozpoczynają się matury, chcieliśmy, aby choć troszkę przyszli maturzyści zrelaksowali się przed czekającymi ich egzaminami. Razem z Grooviskimi zaprosiliśmy nie tylko do słuchania muzyki rozrywkowej, ale także do tańca. Nie zabrakło muzyki z lat 70., jak „Daddy cool”, „Y.M.C.A.”, hitów z najnowszych list przebojów czy „Męskiego Grania”.  A to za sprawą niezawodnych muzyków: Janusza Ciereszyńskiego (wokal), Tomasza Jakubczyka (gitara i wokal), Błażeja Ziemiańskiego (saksofon), Wojciecha Krężałka (klawisze), Janusza Chmielewskiego (gitara basowa), Pawła Makiela (perkusita).  

Koncert Disco Night z Groovinskimi okazał się hitem (po dwóch dniach miał już ponad 11 tys. wyświetleń). Nie wątpiliśmy w ten sukces, ale zainteresowanie koncertem oraz sposobem jego realizacji zaskoczyło nawet nas. Dziękujemy, że doceniliście naszą pracę oraz zauważyliście, że koncert został zrealizowany profesjonalnie (transmitowaliśmy z sześciu kamer, przygotowaliśmy dwa plany zdjęciowe i cztery stanowiska techniczne: głównego realizatora, akustyka, oświetleniowca, moderatora).

Niektórzy z zaciekawieniem pytali się, skąd koncert był transmitowany. Tak zaciemniliśmy scenę, że sala Domu Ludowego w Targowiskach zamieniła się w profesjonalne studio nagrań (przygotowania trwały dwa tygodnie). Dodatkową atrakcją, co dla nas było także nowością, było stworzenie drugiego planu zdjęciowego, z którego pokazywaliśmy tancerzy z grupy Liya Dancehall Class.

Koncert transmitował na żywo portal internetowy TerazKrosno.pl, a ponad godzinne muzyczne widowisko nadal można zobaczyć na facebooku Gminnego Centrum Kultury i Biblioteka w Miejscu Piastowym (aby obejrzeć koncert, kliknij TUTAJ) oraz Gminy Miejsce Piastowe.

Zapraszamy także do obejrzenia poniższej fotorelacji z koncertu (fot. Sławomir Likos).

Dodaj komentarz