You are currently viewing LEGOmaniacy

LEGOmaniacy

Nauka poprzez zabawę to główny cel, jaki przyświecał twórcom wyjątkowej kolekcji klocków z serii Lego. W naszej ofercie unikalne zestawy klocków LEGO, oraz akcesoria Mindstorms i Wedo, które pobudzą wyobraźnię Twojego dziecka, zachęcą je do eksperymentów, rozwiną jego kreatywność i pobudzą do twórczego myślenia.

Zajęcia warsztatowe LEGOmaniacy dedykowane są dla dzieci w dwóch grupach wiekowych – od 6 do 10 lat (LEGO® Wedo 2.0 ) oraz od 10 do 13 lat (LEGO® Mindstorms EV3).

Podczas zajęć budujemy różne modele z klocków LEGO® korzystając z multimedialnych instrukcji oraz scenariuszy. Na każdych zajęciach budujemy inny model z klocków LEGO® (np. pociąg, samochód terenowy, koparka, helikopter, goryl, żyrafa, krab, itp.)

Zestaw WeDo 2.0 dzięki użyciu popularnych klocków nauka staje się zabawą i angażuje każdego. Zestaw został zaprojektowany dla uczniów szkół podstawowych i pomaga w rozwijaniu ich umiejętności w dziedzinach nauk ścisłych, podstaw inżynierii i programowania (kodowania).

Każdy projekt został opracowany na podstawie 3 faz:

  • Odkrywanie – uczniowie poznają naukowe zagadnienie i pytanie mu towarzyszące, dyskutują nad możliwymi rozwiązaniami
  • Kreowanie – uczniowie budują, programują i modyfikują model złożony z Lego. Projekt może być typu: badawczy, rozwiązujący problem lub tworzący model.
  • Dzielenie się wynikami pracy – uczniowie opisują swój projekt i dzielą się zdobytym doświadczeniem

W trakcie zabawy zestawem dzieci mają możliwość rozwijania swoich pomysłów, wykorzystania zdobytej wiedzy oraz poznania otaczającego ich świata. Projekty mają różny stopień trudności i pokrywają wiele zagadnień m.in. związanych z codziennym życiem, zasadami fizycznymi, nauką o Ziemi i kosmosie oraz podstawami inżynierii

Klocki Lego to nie tylko kształtowanie sprawności manualnej, ale także wykorzystanie praktycznych wiadomości w dziedzinie sterowania stworzonymi przez dziecko konstrukcjami, dzięki zastosowaniu unikalnego oprogramowania oraz technologii bezprzewodowej łączności Bluetooth lub Wi-Fi. Na nasze propozycje składają się m.in. zestawy klocków Lego Mindstorms umożliwiające budowę wyjątkowych robotów lub innych unikalnych konstrukcji inżynierskich, w tym zestawy z serii kosmos, dla zastosowań edukacyjnych i konkursowych. Oprócz tego posiadamy w ofercie liczne akcesoria Mindstorms, kompatybilne ze wszystkimi zestawami Mindstorms EV3, oraz części zamienne Lego Mindstorms, takie jak zapasowe belki, kulki podporowe czy elementy dodatkowe.

Dodaj komentarz