LEGOmaniacy

0
351

Nauka poprzez zabawę to główny cel, jaki przyświecał twórcom wyjątkowej kolekcji klocków z serii Lego. W naszej ofercie unikalne zestawy klocków LEGO, oraz akcesoria Mindstorms i Wedo, które pobudzą wyobraźnię Twojego dziecka, zachęcą je do eksperymentów, rozwiną jego kreatywność i pobudzą do twórczego myślenia.

Zajęcia warsztatowe LEGOmaniacy dedykowane są dla dzieci w dwóch grupach wiekowych – od 6 do 10 lat (LEGO® Wedo 2.0 ) oraz od 10 do 13 lat (LEGO® Mindstorms EV3).

Podczas zajęć budujemy różne modele z klocków LEGO® korzystając z multimedialnych instrukcji oraz scenariuszy. Na każdych zajęciach budujemy inny model z klocków LEGO® (np. pociąg, samochód terenowy, koparka, helikopter, goryl, żyrafa, krab, itp.)

Zestaw WeDo 2.0 dzięki użyciu popularnych klocków nauka staje się zabawą i angażuje każdego. Zestaw został zaprojektowany dla uczniów szkół podstawowych i pomaga w rozwijaniu ich umiejętności w dziedzinach nauk ścisłych, podstaw inżynierii i programowania (kodowania).

Każdy projekt został opracowany na podstawie 3 faz:

  • Odkrywanie – uczniowie poznają naukowe zagadnienie i pytanie mu towarzyszące, dyskutują nad możliwymi rozwiązaniami
  • Kreowanie – uczniowie budują, programują i modyfikują model złożony z Lego. Projekt może być typu: badawczy, rozwiązujący problem lub tworzący model.
  • Dzielenie się wynikami pracy – uczniowie opisują swój projekt i dzielą się zdobytym doświadczeniem

W trakcie zabawy zestawem dzieci mają możliwość rozwijania swoich pomysłów, wykorzystania zdobytej wiedzy oraz poznania otaczającego ich świata. Projekty mają różny stopień trudności i pokrywają wiele zagadnień m.in. związanych z codziennym życiem, zasadami fizycznymi, nauką o Ziemi i kosmosie oraz podstawami inżynierii

Klocki Lego to nie tylko kształtowanie sprawności manualnej, ale także wykorzystanie praktycznych wiadomości w dziedzinie sterowania stworzonymi przez dziecko konstrukcjami, dzięki zastosowaniu unikalnego oprogramowania oraz technologii bezprzewodowej łączności Bluetooth lub Wi-Fi. Na nasze propozycje składają się m.in. zestawy klocków Lego Mindstorms umożliwiające budowę wyjątkowych robotów lub innych unikalnych konstrukcji inżynierskich, w tym zestawy z serii kosmos, dla zastosowań edukacyjnych i konkursowych. Oprócz tego posiadamy w ofercie liczne akcesoria Mindstorms, kompatybilne ze wszystkimi zestawami Mindstorms EV3, oraz części zamienne Lego Mindstorms, takie jak zapasowe belki, kulki podporowe czy elementy dodatkowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj